Google збирається модернізувати свою пошукову систему за допомогою штучного інтелекту. Зокрема, пошуковик зможе генерувати власні відповіді на основі знайдених джерел, фактично видаючи готовий результат. Автори контенту непокояться, що через це зникне необхідність відвідувати ресурси безпосередньо, що нашкодить їхній діяльності.
Про це пишуть у The Washington Post. Свої плани представники компанії озвучили під час останньої презентації. Зокрема, мова йде про введення в пошукову систему ШІ, аналогічні до сучасних версій ChatGPT або інших.
Що несуть зміни
За словами представників Google, нововведення не будуть впливати на всі результати пошуку. Крім цього, початково їх планують тестувати за допомогою людей, які самостійно зареєструються на використання штучного інтелекту. Далі тестування буде розширюватися.
Фактично, компанія змінює принцип роботи пошуковика, який працював останні 20 років. Загалом Google посилався, цитував та узагальнював інші веб-сайти, виступаючи свого роду провідником. Після внесення змін ресурс буде фактично сам генерувати контент, частково замінюючи роботу авторів.
“Це не просто використання чат-бота для пошуку. На кожному етапі дійсно потрібно думати про те, як перенести ці генеративні технології ШІ в існуючий продукт, який користувачі знають і люблять сьогодні? І як нам збільшити те, що вже є, не викидаючи продукт”, – коментує зміни віце-президент з розробки Google Кеті Едвардс.
Реакція спільноти
Автори контенту не дуже задоволені майбутніми змінами. Зокрема, якщо Google буде самостійно давати повноцінні відповіді на питання користувачів, то потреба відвідувати сайти, передивлятися відео чи читати окремі публікації – просто зникне. У такому випадку, автори можуть просто втратити стимул до створення контенту.
“Коли з’явився ChatGPT і всі казали: «О, це позбавить людей роботи», я не очікував, що перше, за чим він прийде, — моя галузь”, – зазначив професійний фотограф дикої природи та автор блогів та посібників Вілл Ніколлс.
Водночас, у Google переконують, що вжили всіх необхідних заходів, аби запобігти проблемам. До прикладу, здебільшого система навіть під час формування власних відповідей буде залишати посилання на джерела інформації, аби користувачі могли самі перейти та знайти деталі. Крім цього, у більш тонких питаннях, як медицина, фінанси чи гострі політичні теми пошуковик взагалі не буде формувати відповіді – буде запускатися звичний формат пошуку.
Google та Україна
У компанії нещодавно повідомили, що новий чатбот Bard скоро отримає підтримку української мови. Компанія планує розширювати географію роботи чатботу, і згодом він стане доступним ще в 180 країнах. Також повноцінна підтримка української мови також буде доступною.
Водночас, компанія Google нещодавно оновила свої карти. Зокрема, це зачепило й Україну – тепер на Google Maps показуються супутникові знімки, вірогідно, від березня 2022 року. На ньому можна побачити, як багато встигли зруйнувати росіяни за такий короткий термін.
Нагадаємо, що в Twitter з’являться дзвінки, відеозв’язок та зашифровані повідомлення – Ілон Маск.