USAID, Mercy Corps, ООН, МХП та український уряд пропонують гранти для підтримки та розвитку бізнесу. Хто може залучити кошти та на що варто звернути увагу перед подачею заявки.
Forbes Ukraine збирає номінантів до нового списку «30 до 30». Ви можете запропонувати кандидатів у список 2023 року за цим посиланням.
Грантові програми розраховані переважно на малий та середній бізнес, який працює в агарному секторі, ІТ, креативній економіці, експортній галузі. Також є програми для тих хто лише починає власну справу, або вимушений був релокувати підприємство.
За різними програмами бізнес може залучити від 180 000 до 7 млн грн. Найбільшу кількість грантів пропонує уряд у межах проєкту «єРобота», яка була започаткована минулого року та USAID через програму «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ).
19 українських бізнесів, які скористалися підтримкою програми USAID, увійшли до списку 250 перспективних малих і середніх компаній «Next 250».
Які програми пропонують бізнесу та як не припуститися помилки перед подачею заявки?
Які гранти доступні підприємцям
USAID пропонує три грантові програми для бізнесу у межах проєкту «Конкурентоспроможна економіка». Найбільше коштів можуть залучити експортні альянси – об’єднання не менше ніж з пʼяти підприємств для спільного просування своєї продукції на іноземних ринках. Максимальна сума – $150 000. У рамках проєкту до кожного альянсу буде залучений менеджер, який допоможе синхронізувати мету підприємців та визначити потенційні ринки збуту. Детальний опис програми тут.
Програма USAID «Безперервність та відновлення бізнесу» покликана допомогти бізнесу відновити свої потужності під час війни або розширити присутність на зовнішніх ринках. Гранти можуть отримати: ФОП, приватні підприємства, ТОВ, АТ, що мають штат до 250 працівників та річний оборот до €50 млн.
Ще одна програма від USAID — гранти для малих та середніх жіночих та сімейних підприємств. Кошти можна направити на релокацію бізнесу, відкриття нових напрямків та вихід на міжнародні ринки. Виняток – не розглядатимуться грантові заявки від бізнесів, основна діяльність яких передбачає перепродаж товарів і послуг.
Пріоритетні галузі для надання грантів від USAID — інформаційні технології, інжиніринг, виробництво, а також креативні індустрії та послуги.