Заступниця директора НАБУ Поліна Лисенко про складнощі у боротьбі з корупцією, нестачу дефектів та реформу бюро
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: список 250 малих і середніх компаній, лідерство генерала Залужного, падіння мільярдера Жеваго, детальна історія Dnipro-M та загалом майже два десятки текстів.
Поліна Лисенко працювала в Національному антикорупційному бюро (НАБУ) з початку його заснування у 2015 році. Протягом чотирьох років була помічницею першого заступника НАБУ Гізо Углави. Також працювала в Офісі генерального прокурора, Офісі простих рішень та результатів та очолювала Центр протидії дезінформації при РНБОУ.
У квітні 2023 року повернулась до роботи у НАБУ, як заступниця директора бюро.
Під час ефіру «Business Breakfast з Володимиром Федоріним» Лисенко розказала про реформу бюро, співпрацю з бізнесом, факапи в НАБУ та справу Пивоварського.
Про ефективність та потенціал НАБУ
В НАБУ працює 700 співробітників. Для них честь та ділова репутація – не просто слова, а спосіб життя. В органу є великий потенціал за умови впровадження двох ініціатив. Перша – збільшення штату бюро на 300 осіб. Друга – створення експертної установки при НАБУ. Пропонуємо збільшувати штат поступово протягом трьох років. Це коштуватиме держбюджету 400–500 млн грн на рік.
Бюро зараз працює над 627 розслідуваннями, якими опікуються 250 детективів. Цього ресурсу недостатньо враховуючи складність справ. За понад вісім років роботи станом на 30 червня в НАБУ майже 400 підозрюваних та близько 472 обвинувальних акти, 946 обвинувачених та 115 обвинувальних вироків.
Відшкодування в кримінальних впровадженнях НАБУ та САП станом на 30 червня 2023 року – 6,7 млрд грн. Це кошти, що фактично вже надійшли до бюджету. Тому НАБУ це не лише про ефективні розслідування та превенцію, а й про економічний ефект.
Зараз перед нами стоять два виклики: розслідування системної корупції – під час війни та під час відновлення, після нашої перемоги.
В НАБУ пройшла реорганізація – було звільнено 20 людей з відділу комунікації, управління по роботі з заявниками та в територіальних управліннях. Натомість взяли 20 детективів, аналітиків, оперативних співробітників для створення відділу в Дніпрі.