
Президент Чехії Петр Павел публічно заявив, що він подав судовий позов проти уряду своєї країни. Таким чином він намагається оскаржити рішення прем’єр-міністра Андрея Бабіша не включати його до складу урядової делегації, яка візьме участь у саміті НАТО в Туреччині.
Ключові моменти:
- Бабіш зазначив, що він “з повагою ставиться” до рішення президента подати позов.
- Однак, на його думку, це не є добрим кроком.
Судовий процес Павла проти Бабіша — повний розбір конфлікту
За словами чеського президента, він подав свою скаргу до Конституційного суду Чехії.
Таким чином Павел прагне отримати роз’яснення щодо того, хто має право вирішувати, чи може глава держави брати участь у саміті НАТО.
Відповідно до інформації ЗМІ, суд планує розглянути це питання на пленарному засіданні 24 червня.
У своїй заяві Павел стверджував, що Бабіш намагається “усунути” його від участі в саміті, таким чином “обмежуючи роль, передбачену для нього Конституцією”.
Президент підкреслив, що його попередники брали участь у всіх попередніх самітах НАТО, а він сам був присутній на кожному зібранні Альянсу з моменту свого вступу на посаду у 2023 році.
Після тривалих дебатів стосовно того, хто представлятиме Прагу в Анкарі, Бабіш у понеділок повідомив, що глава держави не зможе приєднатися до офіційної делегації, оскільки “цей саміт буде відрізнятися від попередніх”.
