Як створюють Telegram-канали та як розрізнити, які з них гідні довіри, а які – ні

Як створюють Telegram-канали та як розрізнити, які з них гідні довіри, а які - ні - INFBusiness

Під час війни Telegram-канали стали найпопулярнішим джерелом отримання інформації для українців. Про те, як працюють TГ-канали, чи можна на цьому заробляти, як створити своє успішне медіа, Інформатор розмовляє з власником найбільшого пулу телеграм-каналів в Україні Вадимом Інгеровим.

Хто і навіщо створює Telegram-канали

Сьогодні Telegram – один із найкращих рекламних майданчиків для всіх — політиків, бізнесів, сфери послуг, інших телеграм-каналів. Він доступний, простий у використанні і, що головне, дуже конкурентний у плані піару.

“Наприклад, рекламу на сайті може побачити 10 000 людей за день або місяць, програму на радіо і ТБ взагалі можуть пропустити. У месенджер ти отримуєш повідомлення – як мінімум ти його прогорнеш, а якщо повідомлення чіпляє – то ще й переглянеш. Наприклад, за добу хороший Telegram-канал, як «Україна Сейчас», може дати близько 450 000 охоплень для однієї новини, що далеко не кожен навіть дуже відвідуваний сайт може запропонувати”, – каже Вадим Інгеров.

Канал у Telegram – це ще й імідж. Якщо раніше політики мірялися машинами та годинами, зараз — Telegram-каналами, хто має більше підписників, сміється Вадим. Це боротьба за аудиторію, впізнаваність, репутацію і все в одному месенджері.

“Реклама в ТГ — справді ефективний спосіб просування чого завгодно за порівняно невеликих бюджетів. Плюс у тому, що можна визначити канал безпосередньо під свою аудиторію. Для мешканців столиці краще підійде локальний канал, на кшталт «Киев Сейчас», для водіїв — тематичний, як «Світ автомобілів», тощо”, – підсумував Вадим Інгеров.

Запустити свій канал без величезних бюджетів. Чи реально?

Запустити – реально. Для цього потрібно просто створити канал. Почати можна з найпростішого — розкажіть про нього всім родичам та друзям, хай вони розкажуть своїм друзям, а ті запросять своїх друзів. Так можна набрати стартову тисячу підписників.

“Наступний етап – взаємний піар. Шукаєш тематичні канали та пропонуєш їм рекламу-бартер. Ти їх, вони тебе. Так можна збільшити кількість підписників до кількох тисяч. А ось після цього потрібно вже підключати платне розкручування — розміщення в каталогах, купівлю таргету в інших соціальних мережах, рекламу в популярних телеграм-каналах”, – каже Вадим Інгеров.

Чек-лист для ТГ-каналу. Як відрізнити популярний від накрученого

Згідно з дослідженням Telemetrio, близько 4,6% каналів у світі накручують підписників, в Україні – це близько 2%. Найбільше новини “накручують” підписників у рф – 17,4% каналів. Щоб розрізнити чесні канали від “надутих”, можна використовувати спеціальні сервіси:

  • Telemetrio.
  • Telemetr.
  • TGstat.

А можна оцінити канал візуально. Зокрема порівняти охоплення та коментарі. Якщо охоплення великі, а коментарів немає чи мало – це накрутка. Якщо канал великий, а охоплення маленькі – це накрутка. Якщо канал маленький, а охоплення величезні – так, це не успіх, а також накрутка.

“Наприклад, канал — «Україна Сейчас» має понад 1,5 млн підписників. За добу пост набирає близько 450 тисяч переглядів, до цікавих постів залишають сотні коментарів. Це означає, що аудиторія реальна та активна. Якщо щось не так, то це вже привід задуматися”, – каже власник каналу Вадим Інгеров.

Довідка: Telegram-канали – найголовніше джерело інформації для більшості українців. На другому місці – інтернет-сайти, де публікуються новини. Телемарафон “Єдині новини” посідає лише третє місце. Про це свідчать дані опитування, яке провела соціологічна група “Рейтинг” в листопаді 2023 року. За даними дослідження Telemetrio, в Україні працює понад 33 000 активних каналів з 282,6 млн підписників. Загалом на українські канали підписано 350 млн користувачів. Українців найбільше цікавлять новини (118 млн читачів) та політика (30 млн).

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *