Значне скорочення неактивної пропозиції першої криптовалюти, структура якої змінювалася понад рік, вказує на виведення активу з бірж або продажу з боку довгострокових власників. Про це йдеться у звіті Bitfinex.
Обсяг біткоїна у довгострокових власників. Джерело: Bitfinex.
Поточні дії біткоїн-інвесторів повторюють патерн, що спостерігався в грудні 2020 року, перед різким зростанням крипторинку, вказали аналітики.
«Ця модель передбачає, що ми, можливо, вступаємо в аналогічну фазу зростання», – додали експерти.
За спостереженнями аналітиків, після недавніх великих ліквідацій, пов’язаних із просіданням біткоїна, ставки фінансування почали відновлюватися. Увага трейдерів переключилася на халвінг.
Згідно зі звітом, фундаментальним фактором динаміки цін стане наполовину зменшена нагорода за блок, який у міру наближення також призвів до значного обсягу виведення біткоїна з централізованих бірж. Показник упав до мінімуму 2021 року – до ~1,75 млн BTC.
Пропозиція біткоїна на криптобіржах. Джерело: Bitfinex.
Співзасновник Swarm Markets Тімо Лехеса в бесіді з The Block додав, що зараз необхідно зберігати обережність, оскільки скорочення нагороди для майнерів може неоднозначно вплинути на ринок.
«Як і раніше, існує потенціал розкиду котирувань, особливо з урахуванням геополітичної нестабільності, яка несподівано призвела до зниження цін у короткостроковій перспективі», – уточнив він.
На момент написання цифрове золото торгується по $62 400, за добу просівши на 2,9%.
15-хвилинний графік BTC/USDT біржі Binance. Джерело: TradingView.
Раніше засновник MN Trading Міхаель ван де Поппе допустив, що котирування першої криптовалюти почали рух до максимуму на позначці вище $73 000.
Нагадаємо, екс-CEO BitMEX Артур Хеєс спрогнозував можливе падіння біткойна напередодні халвінгу. Скорочення нагороди за блок є каталізатором ціни в середньостроковій перспективі, а в означений період монета зіткнеться з відтоком ліквідності, вважає експерт.