Фото: REUTERS
Кандидати у президенти США Джо Байден та Дональд Трамп за пів року до виборів демонструють майже однакові рейтингові показники. А щоби перемогти опонента, кожному з них потрібно показувати якусь особливу передвиборчу стратегію.
Так, чинний президент Джо Байден свою кампанію будує на тому, що перетворює, здавалося б, свої недоліки – на козирі.
Вік – перевага
Одним із головних недоліків нинішнього господаря Білого дому американські виборці вважають його вік. У свої 81 рік він – найстарший президент в американській історії.
Але Джо Байден вирішив перетворити цей недолік на свою користь. Як повідомляє The New Yourk Times, президент США в рамках своєї передвиборчої кампанії як нову стратегію спробує використати критику свого віку – як перевагу у боротьбі за переобрання.
У виборчому ролику Байден у костюмі стоїть у магазині морозива та розглядає фруктові ласощі та інші товари. «Послухайте, я немолодий хлопець. Це не секрет. Але ось у чому річ: я розумію, як зробити щось для американського народу», – каже він у камеру.
Президент США також розкриває основні досягнення свого першого терміну, у тому числі боротьбу з пандемією коронавірусу, обмеження цін на інсулін для людей похилого віку та прийняття закону про інвестиції в інфраструктуру та робочі місця.
Достукатися до молодих
Як повідомляє Associated Press, президент США Джо Байден також має намір проводити передвиборчу кампанію на платформі TikTok. Буде створено обліковий запис BidenHQ, який стане сторінкою передвиборчої програми. Таким чином, команда Байдена намагатиметься «достукатися до молодих виборців», йдеться в матеріалі.
Федеральне бюро розслідувань (ФБР) та комісія зі зв’язку попередили команду Байдена, що компанія ByteDance, якій належить TikTok, може ділитися з урядом Китаю даними користувачів, у тому числі історією переглядів, місцезнаходженням та біометричними ідентифікаторами. Представники передвиборчої кампанії Байдена стверджують, що вони вживають усіх необхідних заходів безпеки.
Цікаво, що 2023 року адміністрація президента США Джо Байдена заборонила використання програми TikTok на всіх державних мобільних пристроях.
Демократія – як священна місія
Крім цього, ключовим посилом виборчої кампанії Джо Байдена буде переконання виборця в тій небезпеці, на яку наразиться Америка у разі перемоги Дональда Трампа. Команда Байдена та віцепрезидента США Камали Харріс будуватиме свою стратегію на рішучості створити різкий контраст між Байденом та його ймовірним суперником-республіканцем.
Байден назвав Трампа «фундаментальною загрозою американській демократії» та нагадав про напад його прихильників на Капітолій у січні 2021 року. Того дня прихильники Трампа увірвалися в будівлю Капітолію, в якій засідає Конгрес США, щоб перешкодити законодавцям затвердити перемогу Байдена на президентських виборах 2020 року.
«Чи продовжить демократія бути священною місією Америки – це найактуальніше питання нашого часу. У ньому вся суть виборів 2024 року», – наголосив нинішній президент у своїй першій передвиборчій промові.
Це питання “має неймовірний резонанс серед демократичного електорату”, – зазначає Ешлі Етьєн, яка працювала старшим радником на передвиборчій кампанії Байдена 2020 року.
«Немає нічого фундаментальнішого, ніж демократія, для розуміння того, ким ми є, – пояснює Етьєн. – Але ж це виграшна стратегія. Це виграшне послання. І воно сприяло створенню надзвичайно широкої коаліції виборців».
Союзники Байдена з демократичного табору також, схоже, задоволені його рішенням зосередитись на демократичних цінностях у своїй кампанії.
“Приємно бачити, що президент сьогодні переходить у наступ, щоб говорити про демократію, говорити про свободу і говорити про той факт, що Трамп ставить усе це під загрозу”, – заявив губернатор Пенсільванії демократ Джош Шапіро.
України поменшає в риториці Байдена
Після того як американський Конгрес схвалив пакет допомоги Україні, команда Джо Байдена має намір зменшити увагу до українського питання у своїй виборчій кампанії та зосередиться на економічних проблемах усередині країни.
“Тепер, коли Конгрес ухвалив додатковий документ, це, природно, не є таким актуальним питанням”, – сказав один із високопосадовців адміністрації Байдена, вказуючи на зміну стратегії.
Як кажуть аналітики, зазвичай зовнішня політика має досить мале значення на виборах. Politico з посиланням на чиновників Білого дому повідомляє, що команда Байдена не має наміру найближчими місяцями підтримувати питання допомоги Україні в центрі уваги громадськості.
У Байдена хочуть зосередитись на роботі з частиною електорату, яку більше хвилюють економічні питання. “Найважливіші для світу проблеми необов’язково є значущою темою для виборців”, – зазначила американська політтехнолог Дженніфер Палмієрі. За її словами, узгодження фінансування для України є надзвичайно важливим, проте “з точки зору того, що хвилює людей у їхньому повсякденному житті, це не має значення”. Президент Байден має зосередитись на створенні робочих місць та податках, тоді як українська тематика, хоч і важлива, але в даному випадку є приводом для критики його потенційного суперника від республіканців Дональда Трампа.
В останніх передвиборчих виступах Байден зосередив увагу на економічних питаннях. Основні законодавчі досягнення часто поєднуються в єдине ціле для підтримки аргументу про його компетентність. При цьому у зв’язку з війною РФ проти України він намагався підкреслити позитивний вплив допомоги Києву на робочі місця в США, враховуючи, що значна частина фінансування йде американським виробникам озброєнь.
Рейтинги: «ніс у ніс»
40% зареєстрованих виборців у США проголосували б за демократа Байдена, якби вибори відбулися вже сьогодні. Трампа підтримали б 39%. За шість місяців до виборів електорат Америки досі не визначився. 28% американців сказали, що вони ще не мають свого кандидата. Вони схильні підтримувати можливого представника третьої сторони чи взагалі не мають наміру голосувати.
В опитуванні Трамп випереджає Байдена серед чоловіків – 41% до 35%, а Байден серед жінок – 35% до 33%. Трамп також лідирує серед респондентів без вищої освіти, тоді як чинний лідер США мав перевагу серед випускників коледжів.
Источник: kp.ua