Відома як «криптомама» комісарка SEC Хестер Пірс в інтерв’ю Fox Business окреслила три основні аспекти, які відомству слід виправити в регулюванні цифрових активів.
По-перше, агентству потрібно припинити спроби обмежувати доступ компаній індустрії до банківських або кастодіальних послуг, впевнена вона.
Пірс порівняла підхід Комісії з так званою операцією Choke Point Мін’юсту США.
На початку 2010-х років правоохоронці запустили ініціативу для боротьби з шахрайством у сферах діяльності, які, на їхню думку, піддаються цьому ризику. Прокурори нерідко чинили тиск на фінансові установи, змушуючи відмовляти в обслуговуванні клієнтам без достатніх доказів неправомірної діяльності.
У 2017 році Мін’юст закрив програму, визнавши, що вона завдавала шкоди законному бізнесу.
Щодо наступного завдання нормотворчості в криптоіндустрії Пірс заявила про необхідність:
«Внести ясність у питання сфери компетенцій SEC, які активи не є цінними паперами та про які з них людям не потрібно думати в рамках регулювання агентством».
По-третє, комісарка заявила про важливість взаємодії Комісії з представниками галузі для вивчення застосування чинних правил та їхнього коригування за необхідності.
«І це мають бути колективні та публічні зусилля, щоб кожен міг узяти в них участь. Думаю, ми зможемо відносно швидко дійти до хорошого результату», — підкреслила вона.
Пірс сказала, що для неї не стало несподіваним рішення чинного голови SEC Гері Генслера піти у відставку 20 січня 2025 року.
Обраний президент США Дональд Трамп номінував на цю посаду екскомісара відомства Пола Аткінса. Пірс зазначила, що працювала з кандидатом і «знайома з його підходом».
«Він добре розуміється на тому, як за допомогою політики ефективно і продуктивно розв’язувати проблеми, не створюючи перешкод ринку. […] Він дотримується правильного балансу і, думаю, добре розбереться з цими завданнями», — додала вона.
Нагадаємо, Трамп запровадив у майбутній адміністрації посаду так званого «царя» у сферах ШІ та цифрових активів, висунувши на неї Девіда Сакса.
змалювала