Центробанк Великої Британії та PRA запросили у підопічних компаній дані про їхні поточні та майбутні інвестиції в криптоактиви.
Згідно з повідомленням регуляторів, йдеться про токенізовані традиційні активи, стейблкоїни та незабезпечені криптоактиви відповідно до Базельської пруденційної системи.
Ця система описує вимоги щодо менеджменту капіталу для банків і класифікує криптоактиви за групами, відповідно до їхнього профілю ризику. До Групи 1 віднесли менш ризикові, наприклад, стейблкоїни, до Групи 2 — більш ризикові, наприклад, криптовалюти без підкріплення та механізмів стабілізації ціни.
Схема розподілу активів за групами. Джерело: Базельський комітет з банківського нагляду.
Компаніям запропонували вказати історичні дані щодо інвестицій та активів в управлінні станом на вересень 2020 року, вересень 2024 року і прогнози на вересень 2029 року.
Крім обсягів капіталу, влада поцікавилася чинниками, які впливають на бажання бізнесів надавати послуги з цифровими активами або вкладати в них гроші.
Регуляторів також цікавить, чи користуються криптовалютні компанії в їхній юрисдикції публічними або приватними блокчейнами, і для яких операцій застосовують кожен із типів.
На основі отриманої інформації регулятори мають намір «відкалібрувати пруденційний підхід до ризиків, пов’язаних із криптоактивами».
Відповіді приймають до 25 березня 2025 року.
До початку 2025 року у Великій Британії планують створити вичерпну нормативну базу для криптоактивів і бізнесів в індустрії.
Нагадаємо, в листопаді неназваний пенсійний фонд у Великій Британії вклав у біткоїни $2 млн.