Фото: ФБ Генеральний штаб ЗСУ
Росія продовжує зазнавати великих втрат на фронті як в Україні, так і в Курській області. Зараз цифра «вантажу 200», за даними Генштабу, наближається до позначки 600 тисяч осіб. Але, крім живої сили, ворог все частіше втрачає і бойову техніку, причому там, де явно цього не очікував. Як зменшився потенціал армії країни-агресора після початку Курської операції і де сили ЗСУ завдали ударів уперше – у матеріалі Коротко про.
Агресор втрачає тисячу людей на день
Російський диктатор Володимир Путін нещодавно обмовився, що армія РФ щомісяця втрачає в Україні 20 тисяч бойового солдатського складу. Така цифра близька до кількості нових військовослужбовців, яких держава-агресор мобілізує на війну щомісяця.
За даними аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), у бойових діях в Україні щомісяця гинуть 5 тисяч росіян. Враховуючи стандартне співвідношення поранених до вбитих як три до одного, за цей час поранення одержують близько 15 тисяч військовослужбовців РФ. Разом – 20 тисяч. Ця кількість збігається із нижнім кордоном повідомлень України про втрати армії агресора. Командувач Сухопутних військ України Олександр Павлюк ще на початку травня зазначив, що російські війська щомісяця втрачають від 25 до 30 тисяч убитими та пораненими.
Аналітики Міністерства оборони Великобританії аналізують, що рівень втрат російських військ у серпні становить у середньому понад 1100 осіб на день. Ці дані підтвердив і президент Володимир Зеленський, який заявив, що останні 3-4 тижні Путін втрачає по 1000 росіян на день.
Про ці масштаби свідчить і Курська операція. 9 серпня стало відомо, що українські військові розбили колону у Курській області. На кадрах розбитої техніки можна побачити вантажівки, що згоріли, серед яких розкидані тіла російських солдатів.
Кожна з таких вантажівок може перевозити до 35 повністю екіпірованих військових. На відео видно 14 знищених транспортних засобів, що дає змогу припустити, що в результаті удару російська армія могла втратити від 200 до 490 солдатів за одну ніч. Це може стати однією із найбільших одноразових втрат для російської армії з початку повномасштабної війни.
Втрати противника за станом 15.08.2024. Генштаб ЗСУ
Полонених – сотні
Ворог також масово здається у полон. 14 серпня спецназівці Служби безпеки України взяли в полон цілу роту російських строковиків – 102 особи з 488-го гвардійського мотострілецького полку ЗС РФ та підрозділу ” Ахмат “. Це масове взяття ворога в полон, яке вдалося провести одним заходом.
Кількість ворожих солдатів, що опинилися в руках ЗСУ, настільки велика, що Росія першою ініціювала обмін полоненими. Як пише Financial Times з посиланням на українську розвідку, переговори почалися після більш ніж тижневих важких боїв у Курській області Росії. А уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець підтвердив, що Росія звернулася до нього, щоби розпочати обговорення обміну військовополоненими.
Командування ЗСУ не розголошує точну кількість російських полонених, яких захопили під час Курської операції, але представники уряду та солдати на курському кордоні повідомили FT, що ця цифра обчислюється “сотнями”.
ЗСУ взяли в полон відразу 102 російських військових – це найбільше за всю війну. Фото: ТГ-канал Ігаль Левін
Через втрати Кремлю потрібна нова мобілізація
Агентство Bloomberg повідомляє, що через величезні втрати і на тлі операції в Курську Росія може оголосити мобілізацію. Так, за словами трьох анонімних джерел, близьких до Кремля та міноборони Росії, армія агресора не отримує достатньої кількості нових солдатів, щоб впоратися із втратами на передовій, які досягли максимуму з початку вторгнення у лютому 2022 року.
«Масштаб російських втрат та неадекватні рівні заміни все більше ускладнюють підтримку поточної стратегії повільного просування в Україні, за словами анонімного джерела, знайомого із ситуацією. Більше не йдеться розмов про захоплення Києва та інших міст, оскільки Росія не має живої сили», – зазначає видання.
«Прорядили» флот, знищуємо і авіацію
Окремою статтею слід відзначити вдалу утилізацію ЗСУ російської військової техніки. А 10 серпня російські «військори» повідомили про знищення Силами оборони України штурмового вертольота Ка-52 ВКС РФ у Курській області. Згідно з російськими заявами, гелікоптер знищили із переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК).
Генеральний штаб України також повідомив, що над Курською областю збили російський винищувач Су-34 силами та засобами зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ. Ймовірно, що вразити літак могла і американська система Patriot. Кореспондент Коротко про вже писав про « блукаючий » по лінії фронту такий комплекс. Тепер його можна перекинути ближче до Курської області.
Але, мабуть, найуспішнішою операцією стала найбільша з початку повномасштабної війни масована атака на чотири близьких і далеких російських аеродроми. У ніч на 14 серпня підрозділи Сил оборони та ГУР атакували чотири аеродроми у Воронезькій, Курській та Нижегородській областях РФ. Були вражені військові аеродроми «Халіно, «Саваслейка», «Борисоглебськ» та «Балтимор».
Атаку здійснили за допомогою далекобійних дронів СБУ та Сил оборони – ЗС, СЗГ, Центру безпілотних систем ЗСУ, ГУР МО та інших родів військ, щоб росіяни не могли використовувати ці аеродроми для ударів КАБами по лінії фронту та українським містам.
За даними військових, основними об’єктами поразки були склади паливно-мастильних матеріалів та авіаційних засобів поразки. Згідно з супутниковими знімками з аеродрому “Борисоглебськ” у Воронезькій області, дрони вразили північно-західну частину аеродрому. Зокрема, зруйновано кілька ангарів. Попередньо там знаходиться технічно-експлуатаційна частина, яка займається ремонтом та обслуговуванням літаків. На аеродромі “Борисоглебськ” базуються літаки Су-25, Су-30, Су-34 та Су-35 ВПС РФ.
У мережі також з’явилися відео з моментом ураження аеродрому “Саваслейка”, де зазвичай базуються російські винищувачі МіГ-31К, які є носіями надзвукових ракет “Кинджал”. На кадрах відео видно, що дрон упав просто на стоянку літаків. Аеродром “Балтимор” біля Воронежа – це база для винищувачів Су-34, які активно використовуються окупантами на фронті.
Источник: kp.ua