«Захоплені оплески з москви»: Сибіга розкритикував президента Польщі

Попри висловлену подяку полякам, очільник українського зовнішньополітичного відомства Андрій Сибіга закликав Польщу до мудрого підходу та дипломатичних зусиль у врегулюванні двосторонніх питань, підкресливши готовність України давати відсіч недружнім діям.

Цю заяву він зробив під час ефіру телемарафону «Єдині новини».

«Україна не прагнула до створення таких напружених моментів у наших відносинах. Ми завжди займали конструктивну позицію, високо цінували взаємодію з Польщею та були вдячні за надану допомогу», — зазначив Сибіга.

Він наголосив, що Україна не зацікавлена у загостренні відносин з Варшавою та високо оцінює підтримку з боку Польщі.

Окремо міністр закордонних справ підкреслив, що складні історичні моменти не повинні ставати полем для політичних баталій, а мають бути предметом професійних дискусій серед істориків.

Водночас Сибіга заявив, що Україна відреагує на будь-які недружні чи зневажливі кроки.

«Ми будемо відповідати дзеркально на всі дії, особливо якщо вони є недружніми чи виражають зневагу до нашої держави. Час ігнорування минув», — констатував міністр.

Він також висловив критику на адресу президента Польщі Кароля Навроцького, назвавши його «руйнівником» позитивної динаміки у взаємовідносинах між країнами.

«Недарма він отримує схвалення з боку Москви», — додав Сибіга.

Незважаючи на критичні зауваження, міністр підкреслив, що Україна залишається відкритою до діалогу з Варшавою.

Раніше видання «ФАКТИ» повідомляло, що президент Польщі Кароль Навроцький заявив, що поляки усвідомлюють ціну війни та російську загрозу, однак дії українського лідера перетнули «границю терпіння» польського народу.

ВІДЕО ДНЯ

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *