
Попри висловлену подяку полякам, очільник українського зовнішньополітичного відомства Андрій Сибіга закликав Польщу до мудрого підходу та дипломатичних зусиль у врегулюванні двосторонніх питань, підкресливши готовність України давати відсіч недружнім діям.
Цю заяву він зробив під час ефіру телемарафону «Єдині новини».
«Україна не прагнула до створення таких напружених моментів у наших відносинах. Ми завжди займали конструктивну позицію, високо цінували взаємодію з Польщею та були вдячні за надану допомогу», — зазначив Сибіга.
Він наголосив, що Україна не зацікавлена у загостренні відносин з Варшавою та високо оцінює підтримку з боку Польщі.
Окремо міністр закордонних справ підкреслив, що складні історичні моменти не повинні ставати полем для політичних баталій, а мають бути предметом професійних дискусій серед істориків.
Водночас Сибіга заявив, що Україна відреагує на будь-які недружні чи зневажливі кроки.
«Ми будемо відповідати дзеркально на всі дії, особливо якщо вони є недружніми чи виражають зневагу до нашої держави. Час ігнорування минув», — констатував міністр.
Він також висловив критику на адресу президента Польщі Кароля Навроцького, назвавши його «руйнівником» позитивної динаміки у взаємовідносинах між країнами.
«Недарма він отримує схвалення з боку Москви», — додав Сибіга.
Незважаючи на критичні зауваження, міністр підкреслив, що Україна залишається відкритою до діалогу з Варшавою.
Раніше видання «ФАКТИ» повідомляло, що президент Польщі Кароль Навроцький заявив, що поляки усвідомлюють ціну війни та російську загрозу, однак дії українського лідера перетнули «границю терпіння» польського народу.
ВІДЕО ДНЯ
Джерело
