Бізнес жаліється на Гетманцева, який поставив до податкової свого екс-помічника

Бізнес жаліється на Гетманцева, який поставив до податкової свого екс-помічника - INFBusiness

Підприємці скаржаться, що податкова почала зловживати механізмами блокування накладних з того часу, як в.о. заступника голови ДПС було призначено Євгенія Сокура, який був помічником нардепа Данила Гетманцева. Про це йдеться в матеріалі Інформатор-Україна “Данило Гетманцев впливав та впливає на діяльність податкової, незалежно від керівника”. Наводиться приклад: в червні 2023 року викрили двох керівниць відділів податкової служби в Кіровоградській області на вимаганні хабарів. Вони змушували бізнес «купувати» послуги «ручного режиму» реєстрації податкових накладних. «Такса» складала 1% від загальної суми. 

Про це повідомляло Державне бюро розслідувань (ДБР). 

«Податківиці скористались негативною тенденцією масового блокування податкових накладних та віднесення їх до критеріїв ризиковості платника податку», – повідомило ДБР.

Саме щодо цієї проблеми найбільше скаржаться підприємці сьогодні.

«До повномасштабного вторгнення блокування було масове. Що це таке? Це коли укладається угода, робиться видаткова накладна і подається до системи реєстрації. До цієї накладної на ту саму суму подається податкова накладна. А податкова бере та цю податкову накладну блокує. Моєму покупцю потрібний ось цей вхідний ПДВ для того, щоб потім зменшити свої податкові зобов’язання. А він використати його не може», – розповів Інформатору представник середнього бізнесу Дмитро Жеравін.

Хто зацікавлений «топити» чесний бізнес

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що механізм блокування податкових накладних виявився шкідливим для бізнесу. А «ручне» керування податковою нардепом Данилом Гетманцевим суперечить розділенню законодавчої та виконавчої гілок влади.

Інформатор припустив, що Гетманцев разом зі своїм колишнім помічником Євгенієм Сокуром, якого у 2022 році призначили в.о. заступника голови податкової, може бути вигідна вся ця ситуація. Ймовірно, цей тандем існує для того, щоб “заробляти” на блокуванні?

 

Звісно, ми не можемо цього стверджувати. І це всього лише припущення. Якщо для підприємців блокування податкових накладних виявилося шкідливим, то, судячи з даних про затримання на хабарях податківців, для когось воно було вигідним.

Раніше Інформатор розповідав у які скандали потрапляв Данило Гетманцев.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *