Долар тримається, а євро тане на очах – НБУ оновив курс валют на 18 серпня

Долар тримається, а євро тане на очах - НБУ оновив курс валют на 18 серпня - INFBusiness

Національний банк України затвердив курс валют на п’ятницю, 19 серпня. За даними регулятора, євро знову подешевшало. При цьому долар стабільно лишається без жодних змін. Хоча в пунктах обміну валюти ситуація може відрізнятися.

Такі дані з’явилися на офіційному порталі НБУ. Згідно з оновленим курсом, долар досі не змінився. Американська валюта ще від 21 липня застигла на показнику в 35,56 гривні. Проте у євро ситуація інакша: європейська валюта продовжує стабільно знижуватися в ціні. Станом на 18 серпня курс складає 39,84 гривні за євро. Якщо порівнювати з попереднім банківським днем, то це падіння на 7 копійок. 

Курс валют станом на 18 серпня:

  • Долар США – 36,5686 гривні;
  • Євро – 39,8415 гривні;
  • Злотий – 8,9074 гривні;
  • Швейцарський франк – 41,6831;
  • Чеська крона – 1,6548 гривні;
  • Юань – 5,021 гривні.

При цьому важливо зважати на те, що в пунктах обміну валют курс завжди відрізняється від офіційного. Станом на 18 серпня, за даними порталу Мінфін, долар в Україні в середньому продають за курсом 38,10 гривні за долар, а купують – 37,88 гривні. У випадку з євро в середньому продаж відбувається за курсом 41,75 гривні за євро, а купівля – 41,40 гривні за євро. 

Прогнози експертів

На думку начальника департаменту казначейства “Глобус Банку” Тараса Лєсового, що наступного тижня курс валют сильно не зміниться. На наступний тиждень (21-27 серпня) експерт прогнозує, що курсові коливання будуть в межах коридорів 37,2-37,7 гривні за долар та 40,7-42 гривні за євро.

“При цьому ми допускаємо, що повернення до плаваючого курсу валют за великим рахунком базуватиметься на ринковому готівковому курсі”, – сказав експерт. 

Також фінансовий аналітик Олексій Кущ розповідав, що чекає на гривню після війни. На думку аналітика, гривня може почати зміцнюватися, оскільки буде серйозний приплив валюти в нашу державу (йдеться про міжнародну допомогу). 

“Все залежатиме від формату завершення війни та формату відновлення. Якщо нам будуть надходити значні кошти від наших західних партнерів на відновлення, і це будуть дійсно ті цифри, які ми просимо в Лугано або Лондоні, тоді гривня буде навіть посилюватися, тому що буде дуже сильний приплив валюти в країну”, – вважає експерт.

Нагадаємо, експерти поділилися прогнозом, яким може бути курс валют до кінця літа 2023 року. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *