Гетманцев не вважає, що мобілізація сильно впливає на стан ринку праці

Гетманцев не вважає, що мобілізація сильно впливає на стан ринку праці - INFBusiness

Народний депутат та голова податкового комітету Данило Гетманцев не вважає, що мобілізація суттєво впливає на ріст безробіття в Україні. На думку нардепа, головною причиною кадрового дефіциту є переміщення українців. Йдеться про мільйони біженців, які втекли від війни за кордон. 

Кількість військових при цьому значно менша, ніж кількість біженців, каже Гетманцев. Свою позицію він озвучив у коментарі “Телеграфу”. 

За словами Гетманцева, наразі рівень безробіття в Україні складає 19%. Це, втім, лише офіційні дані. При цьому держава та бізнес стикаються з кадровим голодом. 

“Про що це говорить? Про те, що дефіцит стосується переважно кваліфікованих працівників. Тих працівників, які, на жаль, в тому числі стали ВПО і не можуть знайти роботу на новому місці, де відсутня відповідна економічна база, або знайшли себе за кордоном. Це називається структурне безробіття”, ― сказав Гетманцев.

Мобілізація, каже нардеп, не є основним фактором безробіття. Кількість військових суттєво менша за тих, хто виїхав за кордон.

“Я не вважаю мобілізацію основним фактором безробіття і дефіциту кадрів. Якщо у нас сьогодні в армії трохи більше мільйона, то тільки за кордоном 6-7 мільйонів, з них працездатних — точно третина. Тому міграція є більш вагомим фактором для посилення безробіття”, — заявив Гетманцев.

На економіку ці фактори впливають вкрай негативно. При цьому вона страждає одразу через декілька обставин.

“Вона (економіка – ред.) страждає внаслідок багатьох обставин. Найголовніше — це лінія фронту, яка збільшується, на жаль. Міграція, внутрішні переміщення — все це негативно впливає на економіку. І мобілізація в тому числі негативно впливає”, — резюмував Гетманцев.

Гетманцев розповів українцям, чому вони бідніють  

Раніше Данило Гетманцев пояснював українцям, чого вони бідніють і чому уряд нічого не може з цим зробити. За словами депутата, всьому виною війна. Це, як він каже, такий час, коли всі біднішають. 

“Слухайте, війна в країні, найбільший конфлікт у світі з 1945 року. Під час війни люди бідніють. І немає жодного уряду, який помахом чарівної палички взяв і зробив би їх багатшим. Війна – це такий період, коли всі біднішають. Через війну у нас суттєво зросло безробіття та рівень бідності. Це абсолютно передбачувано”, – певен Гетманцев.

Втім, самого Гетманцева це, судячи з усього, не стосується. У минулій декларації нардеп, зокрема, задекларував елітні годинники за ціною квартири. Також відомо, що голова податкового комітету відправив свого сина навчатися в Лондон. Рік навчання в коледжі коштує там понад мільйон гривень.    Раніше “Інформатор” писав про те, як мобілізація впливає на український бізнес.    Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *