Як зміниться курс долара до кінця року і у якому випадку краще вкладати у ОВДП – експерти Forbes зробили прогноз

Як зміниться курс долара до кінця року і у якому випадку краще вкладати у ОВДП - експерти Forbes зробили прогноз - INFBusiness

Роздрібний курс долара в Україні наближається до 37 грн/$. Тобто, до найнижчого показника майже за рік, з того часу, як НБУ понизив офіційний курс з 29,25 до 36,56 грн/1$. Причина — міжнародна допомога Україні та сезонні чинники

Про це повідомляє Forbes-Україна з посиланням на експертів. Фінансисти вказують, що виходячи з ситуації, суттєва девальвація цьогоріч малоймовірна.

Так, заступниця директора Центру економічної стратегії Марія Репко заявила виданню, що завдяки отриманій цьогоріч міжнародній допомозі у 20 мільярдів у вигляді кредитів та грантів, Нацбанк збільшив обсяги міжнародних резервів до $37,3 млрд, що позитивно вплинуло на зміцнення національної валюти.

Схожого висновку доходить і фінансовий консультант Любомир Остапів. Він прогнозує, що цього достатньо, щоб НБУ контролював курс.

Іншим чинником стало те, що у квітні НБУ фактично збільшив дозволений банкам обсяг продажу готівкового долара на 20%. Це зменшило кількість клієнтів небанківських обмінників.

Також на ситуацію вплинула і весіння посівна кампанія та підготовка до збору врожаю в червні, каже голова аналітичного департаменту Adamant Capital Костянтин Фастовець. Зокрема дрібні аграрії в Україні торгують зерном саме у валюті та продають її перед початком нового бізнес-циклу.

Коли чекати зростання курсу долара до гривні?

Директор з інвестицій Capital Times Артем Щербина прогнозує, що у другій половині року НБУ може помʼякшити обмеження та знизити облікову ставку. Це, своєю чергою, послабить гривню відносно долара.

Тоді ж (приблизно у 4 кварталі року) Нацбанк може перефіксувати курс долара. За його словами, “Нацбанку та Мінфіну буде вигідно трохи девальвувати гривню через необхідність виконання бюджету”.

Костянтин Фастовець каже, що НБУ, ймовірно, зберігатиме фіксований курс до завершення активних бойових дій. Зокрема НБУ буде продовжувати контролювати різницю між готівковим і безготівковим курсом у 10%.

(10% різниці означає, що за існуючим курсом вартість долара може зрости до 40 гривень. Наразі різниця становить 1,6%).

Також може вплинути й ситуація в енергосекторі. Так, якщо будуть ризики блекаутів, курс долара в обмінниках зросте, а позитивні новини стабілізують його, впевнені експерти.

Як сильно гривня ще може укріпитися до кінця року?

Експерти сходяться у тому, що гривня може і надалі укріплюватися, проте до певної позначки. Так, і Фастовець і Щербина допускають, що укріплення можливе з 37,2 до 36,6. Проте не нижче цього показника.

Експерти кажуть, що заощадження краще тримати зараз не “під подушкою”, а у вигляді інвестицій в ОВДП в гривні. Зокрема Щербина каже, що “наступні 3-6 місяців гривневі активи з фіксованою дохідністю у 18-20% будуть непоганим способом зберегти гроші”.

“Дохідність за ними вища, ніж за депозитами, навіть при однакових ставках у 19,5%. З урахуванням податків реальна ставка за депозитами складає 16,15%, тоді як ОВДП не оподатковуються”, – заявив він.

Збереження в доларах більш виправдані у вигляді довгострокових заощаджень. Наприклад, якщо відкладати гроші на освіту дітям.

Нагадаємо, раніше “Інформатор” писав, чи варто українцям купувати криптовалюту. Зокрема у НБУ радять зосередитися на інших інструментах інвестування своїх заощаджень. (Йдеться про депозити та облігації), адже криптовалюта, згідно з позицією НБУ, не є платіжним засобом.

Також експерти кажуть, що долар може сягнути позначки в 40 гривень, а однією з причин називають повернення довоєнних ставок ПДВ на пальне до рівня у 20%.  

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *