Коли в Україні пройдуть вибори та скільки грошей на них буде потрібно

Коли в Україні пройдуть вибори та скільки грошей на них буде потрібно - INFBusiness

Через воєнний стан немає підстав передбачати кошти в державному бюджеті на президентські та парламентські вибори в 2024 році. Проте нещодавно Мінфін звертався до Центральної виборчої комісії щодо надання розрахунків вартості виборів на наступний рік.

Наразі у Міністерстві фінансів України переконані, що немає підстав передбачати кошти на проведення виборів у 2024 році. Водночас в уряді пояснили, для чого зверталися до ЦВК.

“Водночас, Міністерство фінансів під час підготовки проекту державного бюджету складає прогноз показників бюджету на середньострокову перспективу, а саме на 2025 – 2026 роки. Оскільки обсяг державних коштів на підготовку та проведення виборів Президента України та народних депутатів України значний, Мінфін звернувся до Центральної виборчої комісії з проханням надати орієнтовні розрахунки видатків бюджету на проведення цих виборів”, – пояснили у Мінфіні.

Коли відбудуться вибори

Конституцією України передбачено, що президентські вибори, а також вибори до Верховної Ради повинні проводитися раз на п’ять років. Востаннє вибори проводились у 2019 році. Відповідно, наступного разу вони мали б відбутися у 2024 році: навесні – президентські, а восени – парламентські.

Однак під час воєнного стану вибори не проводяться, оскільки це передбачено законодавством. Рішення про обрання президента та нардепів має бути ухвалене вже після припинення воєнного стану.

Попри це, ЦВК все ж затвердила орієнтовні обсяги державних видатків, потрібних для проведення президентських і парламентських виборів, а також місцевих виборів у разі їх проведення, за запитом Міністерства фінансів України.

Вартість виборів-2024

Центральна виборча комісія 15 серпня повідомила, що отримала лист Міністерства фінансів з проханням надати “бюджетні запити на 2024 – 2026 роки, розрахунки відповідних додаткових видатків та орієнтовні розрахунки обсягів видатків державного бюджету, необхідних для проведення виборів Президента України та народних депутатів України у разі прийняття такого рішення у 2024 році”.

Згідно з розрахунками ЦВК, орієнтовний обсяг видатків, необхідних для:

  • Проведення виборів президента України на 2024 рік, склав понад 5,4 млрд грн;
  • Проведення виборів народних депутатів України у 2024 році коштуватиме державі понад 3,7 млрд грн.
  • Проведення виборів депутатів місцевих рад, а також сільських, селищних, міських голів на 2024 рік коштуватиме державі 653,3 млн грн.

Комісія нагадала, що рішення про проведення виборів ухвалюється після припинення воєнного стану. Відтак вона затвердила орієнтовні обсяги державних видатків, потрібних для проведення президентських і парламентських виборів, а також місцевих виборів у разі їх проведення. При цьому у ЦВК наголосили, що вартість виборів є приблизною і може бути переглянута з огляду на наслідки російської агресії, в тому числі обсяги руйнувань виборчої інфраструктури та міграційні процеси.

“Вони можуть бути переглянуті, зокрема з урахуванням остаточних наслідків збройної агресії російської федерації та особливостей проведення виборів після припинення або скасування воєнного стану”, – йдеться в постанові.

Сума, зокрема, залежатиме від знищення критично важливих об’єктів інфраструктури, у тому числі виборчої інфраструктури, значні міграційні процеси тощо.

У ЦВК наголошують, що розрахунок видатків на вибори в 2024 році здійснювався відповідно до положень статті 20 Виборчого кодексу України, згідно з якою в разі припинення або скасування воєнного стану ухвалюється рішення щодо призначення виборів (у разі, якщо виборчий процес був припинений або не розпочався у зв’язку з введенням воєнного стану).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *