Курс валют в Україні на 9 червня: євро додав у ціні, долар тримає позицію

Курс валют в Україні на 9 червня: євро додав у ціні, долар тримає позицію - INFBusiness

На п’ятницю, 9 червня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він залишився незмінним. Вартість євро зупинилася на рівні 39,26 гривні. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро виріс у ціні на 8 копійок.

Курси валют НБУ станом на 9 червня:

  • 1 долар — 36,56
  • 1 євро — 39,26
  • 1 польський злотий — 8,76
  • 1 швейцарський франк — 40,23
  • 1 юань — 5,12.

Вартість євро та долара станом на 9 червня, дані: НБУ

Вартість євро та долара станом на 9 червня, дані: НБУ

Чого чекати від валютного курсу на наступному тижні

У період з 12 по 18 червня ситуація на валютному ринку залишатиметься цілком прогнозованою: готівковий курс за незначних поточних коливань перебуватиме в межах 37-38 гривні за долар, 40-41 гривні за євро. Такий прогноз зробив начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий, пише УНІАН. Він зазначив, що загалом курси готівкових долара та євро, як і тижнем раніше, будуть в “лещатах” 37-38 гривні за долар та 40-41 гривні за євро.

“Наступного тижня очікується, що основні характеристики ситуації на готівковому валютному ринку не зазнають суттєвих змін: коливання поточних курсів перебуватиме в межах 0,3-0,5 гривні, різниця між курсами покупки та продажу (спред) максимально становитиме до 0,3 грн, різниця між офіційним курсом та готівковим в обмінних пунктах становитиме до в середньому 1-1,5 гривні (тобто 2-2,5%). При цьому, межі допустимих коливань (коридор) не перевищить 1 гривні”, – вважає Лєсовий.

Він обрав декілька найголовніших економічних факторів. Це, зокрема, довготривала і системна політика регулятора зі збереження збалансованого рівня попиту і пропозиції на готівку. Також збільшення “ваги” гривні – запровадження депозитних сертифікатів під 25% стало непоганим стимулом для комерційних банків збільшити депозитні ставки за короткостроковими та річними депозитами – відповідно до 20-21% та 18%. Серед факторів впливу Лєсовий назвав систематичність та обсяги отримуваного макрофіну від міжнародних партнерів: щомісяця Україна потребує до 3,5-4 мільярда доларів для покриття витрат держбюджету.

Одним з факторів впливу на курс Лєсовий вважає зовнішньоекономічну діяльність, а також поступове зростання економіки всередині країни, що вже проявилося в травні: внутрішні надходження до бюджету майже вдвічі перевищили обсяги зовнішніх запозичень (209 мільярда гривень та 119 мільярда гривень відповідно). Звісно, ситуація на фронті, хоч непрямо, але все ж таки може суттєво впливати, як на настрої громадян, так і спонукати до подальшої активізації бізнесу.

“Ще один важливий нюанс: протягом тижня НБУ може переглянути розмір облікової ставки, що надалі може суттєво вплинути на ринок. Таким чином, наразі є всі підстави вважати, що впродовж 12-18 червня ситуація на готівковому валютному ринку збережеться стабільною та вельми прогнозованою”, – додав Лєсовий.

Нагадаємо,  в Україні ввели в обіг нову 10-гривневу монету. Крім того, банкам наказали звітувати про всі карткові платежі українці.  

Також Інформатор писав, чи варто українцям купувати криптовалюту. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *