Марк Цукерберг втер носа Ілону Маску і став третьою найбагатшою людиною в світі

Марк Цукерберг втер носа Ілону Маску і став третьою найбагатшою людиною в світі - INFBusiness

Засновник і генеральний директор Tesla Ілон Маск, який ще нещодавно був лідером рейтингу мільярдерів Bloomberg Billionaires Index, 5 квітня опинився лише на четвертій його позиції. На третій сходинці п’єдесталу опинився його одвічний суперник Марк Цукерберг. Останній втер носа Маску і випередив його у статках вперше з 2020 року.

Як пише Bloomberg, Маск і його гаманець сильно постраждали. Це сталося, зокрема через інформацію про відмову Tesla від виробництва дешевших автомобілів. Раніше репутація Tesla постраждала через зниження поставок автомобілів у першому кварталі цього року.

Цього року статки Маска скоротилися на $48,4 мільярда, тоді як статки його конкурента Марка Цукерберга, керівника Meta Platforms, зросли на $58,9 мільярда. Ціна акцій його компанії в п’ятницю, 5 квітян, встановила рекорд.

Цукерберг у рейтингу мільярдерів

Цукерберг опинився на п’єдесталі рейтингу мільярдерів у п’ятницю вперше з 16 листопада 2020 року, коли його статки оцінювалися в $105,6 млрд, тоді як у Маска на той момент було $102,1 млрд. Зараз їхні статки сягнули $186,9 млрд і $180,6 млрд відповідно.

У листопаді 2021 року перевага Ілона Маска становила $215 мільярдів, і поточна ротація показує, наскільки змінився інвестиційний клімат навколо колись гарячих акцій Tesla. Цього року ці значення впали на 34% і є найгіршими в широкому ринковому індексі Standard & Poor’s 500.

У свою чергу капіталізація Meta Platforms зросла на 49%. Це сталося завдяки сильним фінансовим результатам і популярності штучного інтелекту.

Два мільярдери змагаються не лише за свої активи. Публічна словесна перепалка сталася, коли Meta запустила Threads, платформу соціальної мережі, яка конкурує з власністю Маска – соцмережою X. Минулого року багато говорили про анонсований “бій у клітці”, а нещодавно Маск відновив цю ідею, заявивши про готовність битися з Цукербергом будь-де та будь-коли.

Таких емоцій не викликають Бернар Арно, керівник гіганта розкоші LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton, і Джефф Безос, засновник компанії Amazon. Статки першого оцінюють у $223,4 млрд, а другого – у $207,3 млрд.

Маск застеріг від ризиків штучного інтелекту

Раніше Ілон Маск висловив стурбованість можливими загрозами, які може нести штучний інтелект (ШІ) для людства. На семінарі Great AI Debate він оцінив ймовірність негативного впливу ШІ на 20%.

Водночас Маск підкреслив, що, незважаючи на ризики, розвиток цієї технології є необхідним. Він вважає, що потенційні переваги ШІ переважають можливі негативні наслідки.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *