На заправках України з’явилося дуже дешеве пальне: чому не варто його купувати

На заправках України з'явилося дуже дешеве пальне: чому не варто його купувати - INFBusiness

Після підвищення акцизів на пальне в Україні різко почав з’являтися дешевий бензин та дизель, якість якого викликає сумніви. Зокрема дуже дешеве паливо помітили у Чернігівській області.

Чому не варто купувати такий дизель та бензин, пояснив голова консалтингової групи А-95 Сергій Куюн на своїй сторінці у Facebook. В одному з недавніх дописів експерт опублікував фото стели з цінами на одній із регіональних АЗС у Чернігівській області. Ціни справді вражають, адже за бензин А-95 тут просять 38-39 грн/л, коли в гуртових закупівлях зараз ціна за літр більша за 45 грн/л. З дизелем та сама історія – його продають по 40 грн/літр, коли воно коштує по 44 грн/л в гуртових закупівлях. Враховуючи ціни на стеллі, необхідність АЗС заробляти та амортизацію, цінник “вхідного” палива має бути на рівні 30-32 грн/л.

Підказка до такого ціноутворення – ціна на скраплений газ. Вся річ у тім, що підробити скраплений газ не вдасться, тому навіть не цій регіональній АЗС ціни на нього знаходяться на мінімальному граничному порозі 22-23 грн/л. Ситуація на цій АЗС показує, що гравці паливного ринку намагатимуться “оптимізувати” ціни на паливо будь-якими способами, навіть не особливо чесними, пов’язаними з продажем контрафактного палива. 

“Це дуже неприємний, хоча й очікуваний дзвіночок. Підвищені у липні податки на пальне успішно почали обходити та “оптимізувати”. Не всі це будуть робити настільки тупо, але всі ознаки початку процесу є. І це дуже погано, адже акцизи й ПДВ підвищували задля збільшення надходжень до бюджету з подальшим фінансуванням армії”, – пояснює Куюн.

Експерт також припустив, що місцева податкова знає про цю “схему”, а інакше як би АЗС з підробленим пальним могла працювати? Сергій Куюн “відмітив у своєму дописі Голову комітету у Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцева та депутата Ярослава Железняка, ймовірно, для того, щоб вони звернули увагу на дане правопорушення та прийняли відповідні міри. 

Актуальні ціни пальне

В Україні упродовж вихідних, 26-27 серпня, ціни на автомобільне паливо не змінилися. Вартість бензину коливається від 50 до 55 гривень, газ можна придбати в середньому за 24 гривні за літр. Згідно з даними порталу AutoRia, середні ціни на бензин А-95 в Україні 27 серпня тримаються на рівні 52,59 гривні за один літр. Бензин А-95+ в середньому на АЗС коштує по 54,82 гривні за літр. Вартість бензину А-92 – 50,32 гривні за літр. Дизельне пальне коштує на заправках в середньому 52,09 гривні за літр, а ціна автомобільного газу – 23,71 гривні за літр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Як змінюватимуться ціни на бензин та дизпальне найближчим часом: прогноз оператора ринку
  • Житель Тернополя купив талони на паливо за дешевшою ціною, але натрапив на шахрая – чи допоможе поліція

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *