НБУ наклав штраф на банк Ахметова ПУМБ: в чому причина та яка сума

НБУ наклав штраф на банк Ахметова ПУМБ: в чому причина та яка сума - INFBusiness

Банк “ПУМБ”, що належить бізнесмену Рінату Ахметову, отримав штраф від Нацбанку України у розмірі 10,85 млн грн через численні порушення. Банк звинуватили в невиконанні законодавства з протидії відмиванню доходів, неналежних перевірках клієнтів та моніторингу даних платників для виявлення порушень. 

Про це повідомила пресслужба регулятора.

Усього НБУ наклав штрафи і застосував заходи впливу щодо трьох банків та 16 небанківських фінансових установ. “ПУМБ” отримав найбільший штраф у розмірі 10,85 млн грн через:

  • порушення законодавства щодо протидії відмиванню доходів у частині неналежної перевірки існуючого клієнта;
  • неналежне виконання обовʼязку проводити посилені заходи перевірки клієнта, ризик ділових відносин з яким є високим;
  • неналежне виконання обовʼязку застосовувати у діяльності ризик-орієнтований підхід;
  • незабезпечення банком передачі інформації, зокрема про платника, під час здійснення грошового переказу/платіжної операції
  • неналежне проведення онлайн-моніторингу та подальшого моніторингу інформації про платника з метою виявлення неповної інформації;
  • незабезпечення аналізу та виявлення операцій з ознаками підозрілості фінансових операцій;
  • невиявлення всіх критеріїв ризику відмивання коштів.

Які ще банки отримали штрафи від НБУ

Також штрафи отримали Кристалбанк (51 000 грн) та Конкорд Банк (400 000 грн). Крім того, Нацбанк оштрафував на 2,5 млн грн мікрокредитну організацію CreditKasa (ТОВ “Укр Кредит Фінанс”) за неналежні організацію та проведення первинного фінмоніторингу.

На додачу до цього, регулятор оштрафував небанківські фінансові установи: “Центрофінанс” (500 000 грн), “Альфа-інвест груп” і “Преміум фінанс” (по 400 000 грн), “Магнат” (250 000 грн), “Валта груп” (204 000 грн), “Аверс” (200 000 грн), “Кредо” (153 000 грн), “Ломбард Приват”, “Проксима”, “Бізнес-партнер”, “Укр-транс-кепітал” (по 51 000 грн), “Октава фінанс” (50 000 грн), “Стідва” (1700 грн).

Компанії ФК “Фінансовий світ” і представництво Вілліс Полска С.А. отримали письмові застереження.

Раніше ми повідомляли, що Національний банк України анулював фінансовій компанії “Ріальто”, що працювала під брендом Monetka, ліцензію на провадження діяльності з надання фінансових послуг, а саме на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту.

Також Інформатор писав про націоналізацію Sense Bank, який раніше працював під брендом “Альфа банк” та належив російським олігархам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *