Нова стратегія в енергетиці: українцям почнуть видавати кредити на енергонезалежність

Нова стратегія в енергетиці: українцям почнуть видавати кредити на енергонезалежність - INFBusiness

В Україні почнеться реалізація спеціальної програми уряду, яка покликана поліпшити для бізнесу та громадян проходження перехідного періоду до відновлення енергетики, яку зруйнували російські терористи. Уряд отримав завдання на розробку спеціального пакета рішень. Рішення допоможуть українським громадам та бізнесу пройти складний період.

Як повідомили президент України Володимир Зеленський та міністр економіки Юлія Свириденко, програма уряду почне працювати з 20 липня. Що планується до реалізації:

  • Безвідсоткові кредити громадянам для встановлення енергообладнання потужністю до 10 кВт.
  • Кредити для бізнесу від 150 млн грн на енергоефективність, альтернативну генерацію та інші цілі.
  • Пільгові кредити для ОСББ та ЖБК на встановлення обладнання для альтернативної генерації електроенергії.
  • Дозволено буде витрачати кредитні гроші за програмою “5-7-9%” на купівлю та встановлення електрогенераційних установок, які працюють на газу.

Міністр енергетики Герман Галущенко додав, що на період дії воєнного стану буде запроваджено низку бюрократичних спрощень в енергетичній сфері. І це не враховуючи зниженої процентної ставки.

“Ми ухвалили рішення про те, що протягом періоду воєнного часу для суб’єктів господарювання, причому не залежно від форм власності, для встановлення відповідних об’єктів генерації не потрібно розроблення відповідної містобудівної документації, отримання містобудівних умов та обмежень щодо забудови, отримання права на виконання робіт, схеми теплопостачання, відведення земельних ділянок і отримання звіту, експертиз. Усе те, що насправді займало місяці раніше, сьогодні взагалі не вимагається”, – зазначив він.

Що буде з електроенергією в найближчі місяці 

В Україні для повного відновлення електростанцій потрібен доволі тривалий час. Через удари в країні може виникнути дефіцит електроенергії влітку. Про це розповіла директорка з комунікацій НЕК “Укренерго” Марія Цатурян.

Крім того, уточнила вона, весна і літо – це період ремонтів на електростанціях, коли вони готуються до наступного опалювального періоду. Вже розпочалась ремонтна кампанія на атомних електростанціях, і далі все більше і більше потужностей буде вимушено вийти в тимчасовий ремонт протягом весни та літа.

Внаслідок весняних атак росіян на українську енергетику, її збитки сягнули понад 1 мільярда доларів. Ця сума може зрости, оскільки ворог планує нові удари.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *