Шахраї вкрали з картки ПриватБанку суму більшу за кредитний ліміт: чому так сталося та як себе убезпечити

Шахраї вкрали з картки ПриватБанку суму більшу за кредитний ліміт: чому так сталося та як себе убезпечити - INFBusiness

На сайті відгуків про роботу банків клієнт ПриватБанку поскаржився, що шахраї вночі, здійснивши декілька операцій, списали з картки суму, що вп’ятеро перевищувала кредитний ліміт. Представник банку пояснив, чому таке могло трапитись та дав поради, як завадити шахраям вкрасти ваші гроші.

“На моїй картці був встановлений інтернет ліміт 100 грн/міс. Незважаючи на це ПриватБанк посеред ночі пропускав шахрайські операції 6 шт, загальною сумою на 500 грн. Тривало це поки я не заблокувала картку. При зверненні в колл центр повідомили, що операції оскарженню не підлягають, оскільки менше 150 грн. Навіщо тоді інтернет ліміт, якщо списання все одно проходять! І як мені тепер повернути вкрадені кошти?” – написала Олена Суворова. 

Представник ПриватБанку відповів наступне: Оплата в інтернеті можлива за умови володіння даними картки, як то СVV код, термін дії, а також номером картки. Таку інформацію шахраї могли отримати не тільки з необережності, а й більш витонченими методами (наприклад, камери спостереження на касах магазину і недобросовісні охоронці, ненадійні сайти тощо). Окремо варто позначити, що ліміт на оплату в інтернеті використовується в разі оплати на ризикових сайтах. У випадку, якщо оплата проходить не на ризиковому сайті даний ліміт не буде задіяний.

Як убезпечити свою картку від шахраїв: поради від ПриватБанку

  • Ніколи не записуйте ПІН-код на пластиковій картці: у разі крадіжки або втрати картки сторонні особи можуть без перешкод зняти з неї кошти. 
  • Заблокуйте свою картку або номер фінансового телефону в разі викрадення або втрати.
  • Попередьте банк про те, що збираєтеся використовувати картку за кордоном.
  • Користуйтеся карткою в надійних банкоматах (у відділеннях, у торгових центрах або в банкоматах ПриватБанку), при цьому під час введення ПІН-коду прикривайте клавіатуру долонею; використовуйте послугу зняття без картки. 
  • У разі оплати в супермаркетах використовуйте безконтактну оплату PayPass, Google Pay, Apple Pay; не передавайте картку в руки касирові під час розрахунків.
  • Якщо ви плануєте значні витрати за кордоном, випустіть окрему чиповану картку, що буде поповнюватися на суму планованих витрат.
  • Використовуйте ефективні засоби антивірусного захисту на всіх пристроях і своєчасно їх оновлюйте.
  • Використовуйте складні паролі. Не застосовуйте однакових паролів для різних систем (сайтів, електронної пошти тощо).
  • Обов’язково використовуйте двофакторну автентифікацію.
  • Звертайте особливу увагу, коли вас просять увійти онлайн. Спершу перевірте в адресному рядку браузера, чи URL-адреса справжня. Також перевіряйте, чи веб-адреса починається з https://. Це свідчить, що ваше з’єднання з веб-сайтом зашифроване та більш захищене від втручання й відстеження. У деяких браузерах в адресному рядку біля https:// відображається значок замка. Це чіткіше вказує, що ваше з’єднання зашифроване та більш безпечне. Ніколи не вводьте логін, пароль, адресу електронної пошти, номер кредитної картки та іншу особисту інформацію, якщо сайт відкривається з відкритого протоколу http.
  • Якщо ви встановлюєте програми з маркету додатків (Аpp Store, Play Mаrket), потрібно уважно вивчити дозволи, що запитує додаток. Наприклад, навіщо ліхтарику доступ до вашого розташування?

Крім того, важливо не завантажувати файлів з підозрілих веб-ресурсів та інших невідомих джерел. Звертайте увагу на такі ознаки:

  • Звертайте увагу на адресний рядок за посиланням. Незначні зміни в електронній адресі можуть привести вас на абсолютно інший сайт (наприклад, замість google.com може бути gogle.com, а замість facebook.com – facebook.co або fasebook.com).
  • Також будьте обережні з скороченими посиланнями (на кшталт bit.ly), оскільки з першого погляду не можна розпізнати, що за ними ховається.
  • При відвідуванні банківських сайтів, стежте, щоб було встановлено захищене з’єднання https.
    В адресному рядку повинен відображатися спеціальний символ – замок.
  • Звертайте увагу, чи підтверджений сертифікат у спливаючому вікні.

Як раніше повідомляв Інформатор, у ПриватБанку почали прибирати кредитні ліміти з карток клієнтів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *