Соцмережу Ілона Маска визнано найбільшим джерелом російської пропаганди в ЄС: подробиці

Соцмережу Ілона Маска визнано найбільшим джерелом російської пропаганди в ЄС: подробиці - INFBusiness

Найбільшим розповсюджувачем російської пропаганди серед світових технологічних гігантів є платформа X, яка раніше носила назву Twitter. Про це йдеться в доповіді ЄС про те, як технологічні компанії борються з дезінформацією. Автори доповіді також проаналізували політику Facebook, Google і TikTok.

Віцепрезидентка Єврокомісії Віра Юрова, яку цитує Bloomberg, заявила, що платформам необхідно діяти напередодні національних і європейських виборів, які заплановані на 2024 рік. За її словами, прокремлівські сили будуть особливо активні у виборчий період. При цьому, заявила вона, зброя масової маніпуляції РФ спрямована як на росіян, так і на європейців та решту світу.

Більшість основних платформ погодилися співпрацювати з ЄС над розробкою та впровадженням добровільного кодексу поведінки. Його мета – встановити галузеві стандарти для перевірки фактів та інших заходів. У ЄС також реалізували пілотний проєкт для оцінки масштабів проблеми.

“X, колишній Twitter, який більше не підпадає під дію кодексу, є платформою з найбільшою кількістю дезінформаційних постів”, – сказала Юрова.

Для боротьби з російським впливом платформи вже зробили кілька кроків. Зокрема, Google за перші чотири місяці 2023 року закрила понад 400 каналів, які брали участь у прокремлівській дезінформації. Зі свого боку, Meta (Facebook, Instagram) розширила партнерство з перевірки фактів 22 мовами в ЄС.

Регулювання контенту в ЄС

У серпні на території Євросоюзу набув чинності Закон про цифрові послуги, що регулює контент на платформах. У рамках закону соціальну мережу Twitter було визначено як дуже велику онлайн-платформу, що зобов’язує її дотримуватися жорстких норм.

Ілон Маск купив Twitter у 2022 році за 44 млрд доларів і перейменував його на X. Останнім часом від бізнесмена лунають неоднозначні заяви про російське вторгнення в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Російська пропаганда назвала головним досягненням "сво" крадіжку понад 300 тисяч дітей з України
  • Розіп’ятий хлопчик та побита дівчинка: як російська пропаганда використовує українських дітей
  • Гіркіна можуть видати Гаазі, а його поплічників не варто недооцінювати – російська пропаганда б’є на спалах

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *