Южаніна: Кабмін ігнорує доручення РНБО, яке Гетманцев намагається легалізувати законопроєктом про клуб білого бізнесу

Южаніна: Кабмін ігнорує доручення РНБО, яке Гетманцев намагається легалізувати законопроєктом про клуб білого бізнесу - INFBusiness

Ще на початку року Рада національної безпеки і оборони України доручила уряду провести аудит блокування податкових накладних, однак його результати досі не відомі. Кабмін ігнорує це доручення РНБО. При цьому народний депутат Данило Гетманцев намагається легалізувати інструмент блокування накладних через зміни до Податкового кодексу.

Про це заявила член комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна в коментарі УНН. За її словами, у комітеті такого звіту теж не бачили.

23 січня Кабінету міністрів України було доручено “невідкладно провести аудит системи моніторингу ризиків і критеріїв для блокування податкових накладних та процедур і критеріїв їх розблокування”. Южаніна вважає, що уряд це доручення проігнорував.

“Про це (результати аудиту – ред.) не йшлося ні серед членів комітету, ні від голови комітету – нічого не звучало щодо того, щоб, наприклад, внести якісь зміни до постанови 1165, яка затвердила порядок блокування податкових накладних. Тому впевнена, що нічого з цього питання не робиться”, – зазначила Южаніна.

На її думку, влада доручила голові податкового комітету Ради Данилу Гетманцеву розробити законопроєкт, який би продемонстрував, що в Україні є платники податків, до яких відношення у контролюючих органів дуже хороше і сервісне. Тому було підготовлено законопроєкт про “клуб білого бізнесу”, який передбачає надання переваг бізнесам, які відповідають критеріям щодо сплати податків. Южаніна вважає, що законопроєкт дозволить податковій самій визначати, які підприємства є “ризикованими”. Зараз це входить у повноваження Кабміну. 

Проблема з податковими накладними

Блокування податкових накладних – одна з основних проблем, на яку скаржаться українські підприємці у сфері адміністрування податків. У жовтні 2022 року, уряд спровокував стрибок блокувань податкових накладних, внісши зміни до системи автоматичного адміністрування ПДВ. Блокування накладної здійснюється системою автоматичного – на підставі закладеного у неї алгоритму. Податкові накладні надають підприємствам право на зменшення своїх зобов’язань з ПДВ або навіть на отримання бюджетного відшкодування.

Після того, як система блокує податкову накладну, підприємство має право звернутися до податкової щодо її розблокування. Рішення щодо розблокування ухвалює комісія з працівників податкової. У січні цього року президент нарешті почув обурення і нескінченні скарги представників бізнесу на свавілля податківців, та пообіцяв, що уряд представить зміни до закону про Бюро економічної безпеки та деяких інших законів, щоб максимально обмежити потенціал будь-якого можливого тиску на “білий”, легальний бізнес.

Нагадаємо, що 4 квітня Податковий комітет підтримав винесення законопроєкту №11084 про “клуб білого бізнесу” на перше читання у Верховній Раді. Документ, ініційований головою комітету Данилом Гетманцевим, передбачає надання низки переваг підприємствам, які справно платять податки. Зокрема, пропонується ввести мораторій на планові перевірки документів у таких компаніях.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *