У 2024 році у залізничників зарплата виросте на 10%: за якої умови

У 2024 році у залізничників зарплата виросте на 10%: за якої умови - INFBusiness

Укрзалізниця у 2024 році може підвищити зарплату співробітникам на 10%, у разі якщо це рішення підтримає Кабмін, повідомив голова правління УЗ Євген Лященко на Міжнародному економічному форумі в Києві. Сумарні виплати співробітникам дефіцитних професій – слюсарям, електрикам уже підвищено на 30-40%, завдяки програмі преміювання за виконану роботу.

“Ми розуміємо, що є 90 тис. людей, без яких УЗ їхати не буде. На цих людей у нас є фокус підвищення і дуже суттєвий. Ми запустили програму на підвищення рівня преміювання за виконану роботу, за реальний результат. За гостродефіцитними професіями ми десь за три місяці підвищили сумарні виплати на 30%, слюсарям-електрикам навіть на 40%”, – сказав Лященко.

У загальному обсязі витрат УЗ на персонал припадає приблизно 50%, уточнив голова правління, що є великим фінансовим навантаженням на компанію. Середня зарплата в Укрзалізниці нині становить 14,5 тис. грн. У штаті значаться 220 тис. співробітників, але реально працюють, за словами Лященка, 190 тис. осіб на УЗ і 5,5 тис. в афілійованих компаніях.

Як зміняться зарплати в 2024 році

У проєкті Державного бюджету на 2024 рік заплановано підвищення мінімальної зарплати. Мінімальну зарплату в 2024 році будуть підвищувати двічі: з 1 січня з 6 700 до 7 100 гривень, а з 1 липня — до 8 000 гривень. Відповідно зміниться й посадовий оклад працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки (цей показник враховують при визначенні рівня зарплати на підприємствах): з 1 січня планується збільшення з 2 893 до 3 195 гривні.

Середня зарплата в Україні наступного року може зрости на понад 20%. Тобто, до близько 21,85 тисячі гривень. При цьому за 2023 рік очікується показник близько 18,12 тисячі гривень. Така інформація з’явилася в прогнозі на середньостроковий період, який додається до проєкту Державного бюджету України на 2024 рік. Зазначається, що в реальному вимірі, якщо враховувати інфляцію, середня зарплата зросте на близько 6%. Представники уряду також підкреслили, що додатковим чинником відновлення споживчого попиту виступатиме зменшення рівня безробіття у 2024 році – з 18,8, а у 2023 році до 13,4%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Що буде з курсом долара та євро наступного тижня: прогноз експерта
  • Чи можливі в Україні блекаути через російські обстріли, розповідають в Міненерго
  • Чи зміняться ціни на продукти через подорожчання бензину в Україні: відповідь експертів
  • Як війна в Ізраїлі вплине на ціни на бензин в Україні – прогноз експерта

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *