У Нацбанку розповіли, як регулюватиметься ринок криптовалют в Україні

У Нацбанку розповіли, як регулюватиметься ринок криптовалют в Україні - INFBusiness

В Україні регулювання ринку віртуальних активів має бути наближеним до європейських норм з урахуванням особливостей національної правової та фінансової системи. Загалом робота крипторинку має бути прозорою, а права всіх учасників – захищені. У цьому напрямі Національний банк готовий працювати разом з іншими регуляторами.

Про це розповів директор Департаменту стратегії і розвитку НБУ Арсен Макарчук на конференції “Crypto | Verse Conference”. За його словами, в регулюванні ринку віртуальних активів необхідний баланс між захистом інтересів споживачів, збереженням цінової та фінансової стабільності, а також створенням передумов для розвитку ринку.

“Наразі основне завдання – вибудувати прозорі і зрозумілі правила гри на ринку віртуальних активів, взаємовигідні для всіх: і для надавачів послуг, і для їхніх користувачів”, – сказав Макарчук.

Також він додав, що в питаннях упровадження стандартів роботи цього ринку Україна не сильно відрізнятиметься від інших європейських країн. Однак можуть бути певні особливості.

“Регламент має враховувати певні правові реальності, зокрема наявність двох регуляторів (НБУ та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) і відповідний поділ сфер регулювання ринку фінансових послуг між ними. Тобто регулювання має бути приведено до національних реалій, але це не суперечить тому, що концептуально ми маємо йти до одного з ЄС стандарту”, – додав Макарчук.

Чи варто українцям купувати криптовалюту

Криптовалюта є ризикованим інструментом для вкладення грошей. Українцям радять зосередитися на інших інструментах інвестування своїх заощаджень. Йдеться про депозити та облігації. Про це заявляла перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова. Вона нагадала офіційну позицію регулятора, який не вважає криптовалюту платіжним засобом, “і це те, що слід пам’ятати громадянам”.

“До речі, у світі відношення до криптовалют також не є однозначним. І ми вже були свідками серйозних потрясінь на цих ринках у США, коли виявлялося, що криптовалюти, які мали бути забезпечені фізичними доларами, виявилися незабезпеченими нічим, і це дуже великі ризики. Це не засіб платежу, це не гроші, це інший актив, тому, якщо люди хочуть їм скористатися, нехай зважують на ризики, які там присутні”, – казала Рожкова.

За її словами, універсальний рецепт — це диверсифікувати свої заощадження. Він працює в усі часи абсолютно. Вона нагадала про заходи НБУ щодо стимулювання банків, які дозволили підвищувати ставки за депозитами. Натомість Мінфін підняв ставки за державними облігаціями.

“Тому вже є альтернатива: можна покласти гроші на депозит, можна — у військові облігації чи просто в ОВДП. Є можливість навіть, для тих, хто хоче придбати валюту, це лімітовано в рамках 100 тисяч гривень на місяць, і розмістити на депозит”, – акцентувала Рожкова.

Нагадаємо, НАБУ займеться розслідуваннями корупційних криптоактивів. Крім того, ЄС затвердив перші у світі всеосяжні правила регулювання ринку криптовалюти.

Також Інформатор писав, чи стане біткоїн новою головною резервною валютою у світі, замінивши долар.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *