Єврокомісія схвалила український план реформ, який дозволить отримати 50 мільярдів євро допомоги упродовж трьох років

Єврокомісія схвалила український план реформ, який дозволить отримати 50 мільярдів євро допомоги упродовж трьох років - INFBusiness

Європейська комісія підтримала запропонований урядом України план реформ, визнавши, що він покликаний сприяти сталому економічному зростанню та залученню інвестицій. Це відкриває шлях для отримання 50 мільярдів євро макрофінансової допомоги від ЄС у межах механізму Ukraine Facility. Виплати розраовані на три роки.

Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії від понеділка, 15 квітня, опублікованому на офіційному сайті. В оцінці українського плану реформ зазначають: 

“План реформ у дієвий спосіб відповідає цілям Ukraine Facility, визначаючи ключові реформи та інвестиції, які можуть сприяти сталому економічному зростанню та залученню інвестицій для посилення потенціалу зростання країни в середньостроковій та довгостроковій перспективі”.

Також пишуть, що цей план є основою для відбудови України та містить адекватні механізми захисту фінансових інтересів Євросоюзу. Після оцінки Єврокомісії для затвердження плану реформ потрібне погодження держав-членів ЄС. Це мають зробити упродовж 30 днів.  Після цього Європейська комісія зможе виділити перший транш – до 1,89 млрд євро. 

Програма Ukraine Facility 

У березні 2024 року Україна отримала перший транш в рамках перехідного фінансування Ukraine Facility обсягом 4,5 млрд євро. Загалом у 2024 році передбачено щонайменше 16 млрд євро допомоги. Програма передбачає, що Україна повинна буде виконати низку умов для того, щоб отримувати гроші. Йдеться насамперед про боротьбу з корупцією та інші важливі реформи. Гроші надають під жорстким контролем Єврокомісії. 

До початку літа Україна має шанс отримати ще два транші фінансової допомоги від ЄС в рамках програми Ukraine Facility. Йдеться раніше анонсований транш в 1,5 млрд євро у квітні та ще один додатковий – у травні. Загалом сума допомоги складе майже 2 мільярди гривень. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *