За 2023 середня зарплата зросла на 17,5%: Гетманцев розповів про відновлення економіки

За 2023 середня зарплата зросла на 17,5%: Гетманцев розповів про відновлення економіки - INFBusiness

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев стверджує, що економіка України демонструє тенденцію до відновлення. Посилаючись на дані Держстату він каже, що середня зарплата в минулому році зросла на 17,5%. Втім, Гетманцев визнає, що в реальному вимірі зростання склало лише 4,1%. 

Про це він написав у своєму Telegram-каналі. Варто зазначити, що при аналізі не беруться до уваги тимчасово окуповані території. 

Гетманцев навів показники, які були розраховані Держстатом. За даними державної служби статистики, у 2023 році середня зарплата по економіці (брутто, за виключенням тимчасово окупованих територій) склала 17 442 гривні.

“Проти 2022 року номінально середня зарплата зросла на 17,5% (+ 2 594 гривні), в реальному вимірі (з врахуванням середньої інфляції) – зросла на 4,1%”, – пише Гетманцев.

Він також навів п’ять секторів економіки з найвищими середньомісячними зарплатами. 

  • Інформація та телекомунікації – 37 946 грн.
  • Фінансова та страхова діяльність – 34 393 грн.
  • Авіаційний транспорт – 31 391 грн
  • Професійна, наукова та технічна діяльність – 23 413 грн
  • Державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування – 23 395 грн.

А от п’ять секторів економіки з найнижчими зарплатами на місяць виглядають наступним чином: бібліотечна та музейна галузь, творча ти мистецька галузь, поштова та кур’єрська діяльність, тимчасове розміщення й організація харчування, а також освіта. В середньому у вищезгаданих секторах отримують на місяць від 11 до 12,5 тисяч гривень. 

За словами Гетманцева, все це свідчить про зростання середніх зарплат у цілому. Втім, втрати в офіційних трудових доходах з початку повномасштабної війни залишаються вагомими.

“У реальному вимірі (з урахуванням інфляції) середня зарплата за 2023 рік залишається на 8,3% меншою, ніж до повномасштабної війни у 2021 році. У доларовому еквіваленті (за офіційним середнім курсом) середня зарплата була на 7,1% меншою – 514 дол. і 477 дол. відповідно у 2021 і 2023 рр”, – зазначив нардеп. 

Середня зарплата в Україні

Зазначимо, що середня зарплатня в таких країнах, як Україна (хоча загалом усюди) є досить “примарливим” фактором для аналізу. Адже через специфіку її вирахування вона дає не завжди адекватні цифри.

Наприклад, сам Данило Гетманцев задекларував два елітні швейцарські годинники загальною вартістю в майже 22 тисячі євро. А в умовного Миколи, робітника на підприємстві, годинник коштує 200 євро. Виходить, що в середньому обидва годинники коштують по 11 тисяч євро – що, звичайно ж, є абсолютною неправдою.

Приклад досить грубий, однак насправді все приблизно так і працює. Тому правильніше було б рахувати зростання за медіанною зарплатнею, а вона зазвичай менша за середню рази у півтора-два. До того ж не варто забувати про купівельну спроможність гривні (яка, на жаль, постійно падає) та про інфляцію – зокрема, продуктову, яка на певних товарах за роки війни склала 60-80% і вище.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах “Україна на часі”, а також “Україна на часі Shorts”. Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ми розглянемо єдиний шлях, яким кияни можуть дійти від Деміївської до Либідської. Приголомшлива ширина цього відрізку – лише метр, і він зовсім не освітлюється. Ми також розглянемо вартість впорядкування цього шляху, знаючи, що нам не відомо, скільки ще доведеться так пересуватися. Приєднуйтеся до нашого відео, щоб дізнатися більше про цю проблему та можливі шляхи її вирішення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *