У лютому біткоїн-майнери спожили рекордні 19,6 ГВт електроенергії порівняно з 12,1 ГВт за аналогічний період роком раніше. Про це повідомляє Bloomberg.
За даними агентства, відновлення ціни першої криптовалюти спонукало компанії з видобутку цифрових активів витратити понад $1 млрд на нове обладнання з лютого 2023 року.
Останніми роками найпопулярнішим місцем для майнінгу на дешевій електроенергії у США був Техас, проте фірми з інших країн, особливо з Китаю, інвестують в Ефіопію. Африканська країна заборонила торгівлю цифровими активами, але з 2022 року схвалила їхній видобуток.
Джерело агентства стверджує, що у неназваної компанії з видобутку криптовалют є обладнання вартістю від $350 млн до $400 млн, але їй «ніде його розмістити».
Згідно з The Block, обсяг біткоїн-транзакцій злетів до рекордного показника з вересня 2022 року на тлі наближення халвінгу. Семиденна ковзаюча середня прибутковість майнерів демонструє показник у $65,4 млн, що лише трохи нижче за рекорд у $67,2 млн у травні 2021 року.
У лютому складність майнінгу першої криптовалюти збільшилася на 8,24%. Показник оновив історичний максимум на рівні 81,7 T.
Нагадаємо, акції майнінгових компаній обвалилися на тлі ралі біткоїна. Експерт зазначив, що у 2023 році двічі спостерігалася подібна значна розбіжність трендів.