Майбутнє штучного інтелекту залежить від радикального зрушення: відкриття «чорної скриньки» централізованих моделей і створення децентралізованої, прозорої екосистеми на блокчейні. Таку думку висловив CEO криптовенчурного фонду Hashed Саймон Кім у розмові з CoinDesk.
Експерт вважає, що безконтрольна централізація ШІ загрожує створити «бога», якого ми не розуміємо. Технологія розподіленого реєстру пропонує інструменти для винагороди авторів, захисту інтелектуальної власності та забезпечення прозорості генеративних нейромереж.
«ШІ стає централізованим. OpenAI закритий, його контролює вузьке коло людей, тож це досить небезпечно. Створення такого роду [закритої вихідної] фундаментальної моделі схоже на створення „бога“, який невідомо як працює», — сказав він.
Рішення з відкритим вихідним кодом на кшталт Llama від Meta демонструють потенціал побудованого на принципах децентралізації та прозорості штучного інтелекту, вважає Кім. Однак є проблема у відсутності надійних механізмів мотивації для постачальників даних.
«Моделі просто сканують оригінальний контент в інтернеті та дають відповідь без компенсації авторам», — додав CEO Hashed.
Для розв’язання проблеми Кім запропонував розробити «авторський шар», де правовласники зможуть відстежувати використання їхнього контенту штучним інтелектом і отримувати винагороду. Як приклад подібних проєктів він назвав Story.
У листопаді ексглава Binance Чанпен Чжао (CZ) закликав до створення продуктів на базі штучного інтелекту із застосуванням технології блокчейну. На його думку, обидва напрямки добре підходять для роботи спільно.
У грудні венчурні інвестори висловили скептицизм щодо об’єднання ШІ та криптовалют.
Нагадаємо, того ж місяця DeFi-проєкт Frax Finance розпочав розробку технологічного стека для ШІ-агентів на блокчейні в партнерстві з IQ.