Якщо у спільноті погодяться з тим, що інсайдери в мем-коїнах потребують осуду, то можна почати з «формального остракізму» причетних до шахрайства. З такою пропозицією виступив дослідник Paradigm під ніком Samczsun.
if we can agree that insider-driven memecoins are bad, then why not start by formally ostracizing anyone involved such that in the short term, the upside of one-time gains is not worth the downside of being made persona non grata, and in the long term, there are no gains at all?
— samczsun (@samczsun) February 17, 2025
Фахівець упевнений, що подібне «соціальне рішення» зробить непривабливим одноразовий виграш порівняно з тими мінусами, які випливають зі статусу «персони нон ґрата» в індустрії.
Користувач під ніком bigdsenpai підтримав ідею і закликав докласти серйозних зусиль для її реалізації, щоб не допустити втрати «голосів і галузі».
We’ve collectively got to start making a serious effort at getting there, like ASAP –
If we can’t, then the power vacuum of sleaze is always destined to be filled with more sleaze (with slightly different haircuts) & all the liquidity/energy/optimism syphons off nonstop….We…
— Big D (@bigdsenpai) February 16, 2025
Інший учасник дискусії під ніком wholisticguy нагадав про зломника DeFi-платформи Mango Markets Авраама «Аві» Айзенберга, який пройшов через «суд криптосоціальної громадської думки», перш ніж поніс кримінальну відповідальність.
I got a a better one Mango Markets exploiter Avi was first convicted in the court of crypto social public opinion
Cc @laurashin @tayvano_
He was ultimately criminally convicted as well, but I can see a world where he could have skated if he wasn’t first publicly incriminated
— wholistic (@wholisticguy) February 17, 2025
Співзасновник Solana Анатолій Яковенко засумнівався в ефективності «вил» соціального шару. Він переконаний, що подібний інструмент реагує на наслідки та не має заздалегідь визначених правил.
Social layer pitchforks are themselves problematic because they are reactive to an outcome instead of some predefined set of well established rules.
— toly 🇺🇸 (@aeyakovenko) February 16, 2025
«Єдиний спосіб зробити це — змусити користувачів мати соціальний кредитний рейтинг і відхиляти монети з його низькими значеннями», — вказав він.
Яковенко пояснив, що спільнота може піддати остракізму ключового лідера думок, але тоді команда шахрайського проєкту просто перемикнутися на іншого.
Трейдер Джордан Фіш, більш відомий як Cobie, також висловив скепсис щодо запропонованого способу. Він підкреслив, що подібна проблема виникла ще до популяризації мем-коїнів.
I do not believe you can effectively socially shame the shameless.
— Cobie (@cobie) February 17, 2025
За словами експерта, щоразу, коли когось соромили, він просто користувався увагою і висував зустрічні звинувачення. Фахівець нагадав, що є інфлюенсери, які зберігають популярність, попри тиск спільноти.
«Люди, яких слід присоромити, вже знають, що роблять, і обрали цей шлях», — пояснив він.
Нагадаємо, 14 лютого після згадки в соцмережі X президентом Аргентини Хав’єром Мілеєм актив досяг капіталізації в $4,56 млрд, проте протягом наступних кількох годин його ціна обвалилася на 94%.
Пізніше аналітики пов’язали токени LIBRA і MELANIA з однією командою.