Розробник клієнта Solana – компанія Jito Labs – оголосив про відключення мемпула через триваючі атаки MEV-ботів.
Jito Labs has decided to suspend the mempool offered through the Jito Block Engine due to negative externalities impacting users on Solana.
The decision has been made after deliberate conversations with the Jito Labs team and key Solana ecosystem stakeholders.
— Jito Labs (@jito_labs) March 8, 2024
Мемпул – місце, де зберігаються транзакції перед відправленням у блокчейн. У базовій архітектурі Solana відсутня ця структура, але команда Jito реалізувала власну на базі Jito Block Engine.
Завдяки рішенню у трейдерів у мережі з’явилася можливість налаштовувати ботів для випередження угод інших користувачів і проведення «сендвіч-атак».
Умови обслуговування Jito забороняли фронтраннінг у мемпулі, але користувачі все одно застосовували MEV-стратегії. При цьому низькі комісії Solana зробили «сендвіч-атаки» простими і дешевими у виконанні, що шкодило рядовим користувачам.
«[Команда] намагалася розробити рішення для відмови сендвіч-пакетів, але наші дії перетворилися на гру в кішки-мишки з трейдерами. Зрештою ми розглядаємо MEV, включно з „сендвіч-атаками“, як гальмо для екосистеми Solana, і за відсутності інженерного рішення ухвалили важке рішення призупинити мемпул», – заявив представник Jito в коментарі для CoinDesk.
За його словами, розробники консультувалися з іншими протоколами з питання виявлення торгових ботів і механізмів ціноутворення, проте не знайшли відповідного варіанту для вирішення проблеми.
Основний продукт Jito – протокол ліквідного стейкінгу на базі Solana. Згідно з DeFi Llama, його загальна заблокована вартість становить близько $1,26 млрд.
Нагадаємо, у листопаді 2023 року користувач Uniswap, який створив пул ліквідності, за кілька секунд втратив понад $700 000 після MEV-атаки, що, ймовірно, сталася через помилку в налаштуванні.
У жовтні торговий бот на BNB Chain заробив $1,575 млн завдяки атаці вартістю $4,16.