Відомий MEV-бот у мережі Solana за два місяці заробив близько $30 млн на арбітражних «сендвіч-атаках».
Over the past 1-2 months, arsc, the infamous sandwich bot on Solana, has pocketed over $30 million 🤯!
Their profits are largely sitting in the following two wallets:👇 pic.twitter.com/N1JavgScC7
— Ben (@HypoNyms) June 15, 2024
Згідно з розслідуванням ончейн-аналітика під ніком Ben, доходи бота розподіляються між двома основними гаманцями.
Перший містить 114 352 SOL на суму приблизно $16,5 млн. Ця адреса виглядає неактивною і, ймовірно, функціонує як сховище або резерв.
Інший пов’язаний із ботом гаманець проявляє активність у DeFi-сегменті Solana. Він періодично конвертує токени SOL у стейблкоїни USDC через DEX Jupiter.
Аналітик зазначив, що адреса тримає значні позиції в лендинговому протоколі Kamino і на різних платформах ліквідного стейкінгу.
За спостереженнями дослідника, оператори MEV-бота намагаються приховати свою діяльність і дохід через непотрібну увагу в мережі. Не так давно вони перенесли всі основні операції на іншу адресу.
Крім того, бот використовує безліч підписувачів і «тіпперів» для маскування транзакцій.
Голова Dune Analytics Ендрю Вонг зазначив, що наприкінці квітня і на початку травня оборот цього бота становив близько 15% від усього обсягу на DEX у Solana. Однак пізніше його показник впав до 0,5%.
They also made up like 15% of all solana dex volume origination around end of april/early may lol, before disappearing to like 0.5% suddenly by mid may. https://t.co/R7lyYVno1O
— ilemi (@andrewhong5297) June 15, 2024
Раніше кількох Solana-валідаторів виключили за участь у «сендвіч-атаках» проти користувачів. У CoinDesk повідомили, що більшість заблокованих учасників мережі були громадянами РФ.
Нагадаємо, співзасновник мережі Віталік Бутерін відніс MEV до трьох основних загроз децентралізації мережі поряд із ліквідним стейкінгом і вартістю запуску повної ноди.
Регулятор ЄС назвав технологію яскравим прикладом ринкового зловживання.