Обсяг торгів спотовими біткоїн-ETF перевищив $11 млрд

Обсяг торгів спотовими біткоїн-ETF перевищив $11 млрд - INFBusiness

  • Обсяг торгів спотовими спотовими біткоїн-ETF досяг $11 млрд, але темпи зростання припливу коштів у продукти поступово скорочуються.
  • Експерти розійшлися в оцінках ризиків і можливостей для біткоїна у зв’язку з біржовими фондами.

Сукупний обсяг торгів 11 спотовими біткоїн-ETF у США досяг $11,1 млрд за перші чотири дні після запуску нових продуктів, повідомляє The Block.

Фонди від Grayscale, BlackRock і Fidelity лідирують, займаючи понад 90% у загальному показнику.

SEC схвалила запуск біржових фондів на базі спотової ціни біткоїна 10 січня. Вже наступного дня інвестиційні інструменти почали торгуватися на біржах Cboe, NYSE і Nasdaq.

11 січня, у четвер, обсяги трейдингу продуктами досягли $4,6 млрд. У п’ятницю показник скоротився до $3 млрд і продовжив падіння в наступні торгові дні – $1,8 млрд у вівторок і $1,5 млрд у середу.

Біржовий аналітик Bloomberg Ерік Балчунас зазначив, що станом на вівторок чистий приплив коштів у біткоїн-ETF становив понад $782 млн. Нові продукти повністю компенсували відтік $1,1 млрд із фонду Grayscale, зазначив експерт. Компанія конвертувала в біржовий фонд наявний траст з AUM понад $29 млрд на той момент.

17 січня приплив коштів для 10 провайдерів (за винятком Grayscale і ProShares) сягнув $932 млн. “Чемпіонами” стали BlackRock і Fidelity з $373 млн і $359 млн відповідно, звернули увагу фахівці BitMEX Research.

Раніше галузеві експерти відзначили розмір встановленої Grayscale комісії за управління ETF в 1,5%. Велика частина емітентів нових криптопродуктів вирішила не стягувати збори на початковому періоді. Аналітики засумнівалися, що на цьому тлі фонд від дочки DCG стане кращим вибором для інвесторів.

Обсяг торгів спотовими біткоїн-ETF перевищив $11 млрд - INFBusiness

Запуск спотових біткоїн-ETF допоміг тижневому припливу інвестицій у криптопродукти наблизиться до історичного максимуму, зазначили у звіті фахівці CoinShares. З 6 до 12 січня показник становив $1,19 млрд. Це недалеко від рекорду в $1,5 млрд, зафіксованого в період запуску ф’ючерсних біткоїн-фондів у жовтні 2021 року.

“У середньостроковій і довгостроковій перспективі розвиток ETF є чудовою новиною для криптовалюти як класу активів, оскільки він дійсно поміщає її у фокус мільйонів інвесторів і власників пенсійних планів. Однак для формування припливу потрібен час, а нещодавній ажіотаж, можливо, змусив короткострокових трейдерів шукати швидшого прибутку”, – прокоментував Дуглас Комін з XBTO.

Ерік Балчунас звернув увагу на стійке скорочення премій, що виникли з початку торгів, у нових ETF і дисконту у фонді Grayscale. На його думку, ця позитивна тенденція дасть змогу “забезпечити умови інвесторам для кращих угод і прискорити приплив коштів у продукти”.

Ризики біткоїн-ETF і потенційний вплив на ціну

Галузеві експерти загалом з оптимізмом оцінили вплив запуску в США спотових біткоїн-ETF на ціну криптовалюти.

Котирування цифрового золота на старті продуктів спочатку подолали позначку $48 000, але потім провалилися нижче $42 000. На момент написання актив торгується поблизу позначки $42 700.

Обсяг торгів спотовими біткоїн-ETF перевищив $11 млрд - INFBusiness

Аналітики CryptoQuant у грудні допустили, що монета внаслідок корекції після запуску біржових фондів впаде до $32 000.

Але для тривалих періодів коментатори прогнозують зростання біткоїна, зокрема, завдяки появі спотових ETF. Наприклад, автор бестселера “Багатий тато, бідний тато” і підприємець Роберт Кійосакі передбачив котирування до $150 000.

Засновниця і CEO ARK Invest Кеті Вуд заявила про можливе зростання ціни до $1,5 млн до 2030 року. На думку співзасновника аналітичної фірми Fundstrat Тома Лі, у найближчі п’ять років курс цифрового золота досягне $500 000. Крім ETF, експерт вважає халвінг додатковим драйвером майбутньої весни 2024 року.

Засновник і глава SkyBridge Capital Ентоні Скарамуччі вважає, що котирування біткоїна перевищать рівень $170 000 у 2025 році.

Однак низка експертів вказують на ризики, які спотові біржові біткоїн-фонди несуть для криптовалюти. Серед них вони називають:

  • виникнення єдиної точки відмови у вигляді інституційних кастодіанів;
  • небезпеку перенесення практик традиційних фінансів в екосистему;
  • можливі спроби гравців TradFi вплинути на розвиток цифрового активу.

Голова SEC Гері Генслер напередодні схвалення спотових ETF нагадав про ризики біткоїна для інвесторів загалом. Свої доводи глава відомства повторив і після початку торгів продуктами.

Нагадаємо, традиційні фінансові установи США зайняли щодо біржових біткоїн-фондів протилежні позиції: від широкого доступу до заборони.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *