Суд відхилив подання Coinbase про скасування санкцій з Tornado Cash – ForkLog UA

Суд відхилив подання Coinbase про скасування санкцій з Tornado Cash - ForkLog UA - INFBusiness

Федеральний суд відхилив подання групи інвесторів, яку підтримала біржа Coinbase, щодо неправомірності запровадження санкцій проти криптовалютного міксера Tornado Cash. Про це повідомив головний юридичний консультант торговельної платформи Пол Гревал.

Суд відхилив подання Coinbase про скасування санкцій з Tornado Cash - ForkLog UA - INFBusiness

Суд відхилив подання Coinbase про скасування санкцій з Tornado Cash - ForkLog UA - INFBusiness

Учасники справи наголошували на тому, що Мінфін США виходив за межі своїх повноважень, оскільки відомство не змогло пояснити, яким чином смарт-контракти з відкритим вихідним кодом, які були вказані у справі, можуть вважатися «власністю», що підлягає санкціям.

З цього приводу ніхто, включаючи творців, розробників чи власників нативних токенів TORN, не має “майнового інтересу” у цих смарт-контрактах.

Однак суд вирішив, що управляюча міксером DAO є реальною юридичною особою, структура якої практично не відрізняється від акціонерного товариства. Крім того, вона “одержує вигоду” від смарт-контрактів сервісу, що робить її підзвітною організацією.

Коментуючи рішення суду, Пол Гревал підкреслив, що Coinbase продовжить підтримку позову і має намір подати апеляцію.

Нагадаємо, у серпні 2022 року OFAC додало до санкційного списку сайт Tornado Cash, за допомогою якого, за даними відомства, зловмисники відмивали криптовалюту на суму понад 7 млрд доларів. Понад 455 млн доларів з них пов’язані з діяльністю північнокорейської хакерської групи Lazarus Group.

Незабаром після цього Coinbase фінансувала позов проти Мінфіну, його голови Джанет Йеллен та директора OFAC Андреа Гаки, з вимогою скасувати санкції проти міксера.

У квітні 2023 року біткоїн-біржа також приєдналася до апеляції у справі.

Раніше Мінфін США у ході судового процесу щодо обгрунтованості блокування Tornado Cash порівняло держателів токенів TORN з терористами з “Аль-Каїди” [визнана терористичною організацією та заборонена в ряді країн].

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *