Юристи виявили невідповідності у справі Tornado Cash – ForkLog UA

Юристи виявили невідповідності у справі Tornado Cash - ForkLog UA - INFBusiness

Організація з підтримки та захисту інтересів криптовалютної індустрії Coin Center заявила, що недавні обвинувачення співзасновників міксера Tornado Cash суперечать положенням і рекомендаціям FinCEN.

23 серпня Мін’юст США розпочав справу проти розробників Романа Шторма та Романа Семенова з підозрою у відмиванні грошей. Влада утримала Шторма під вартою. Семенов на вільній ногі, але OFAC включило його до санкційного списку.

Згідно з Coin Center, у обвинувальному висновку сказано, що підозрювані “займалися переказом коштів від імені громадськості” без реєстрації в FinCEN. Однак правоохоронці не надали жодних доказів здійснення транзакцій безпосередньо Штормом або Семеновим. 

Єдині факти слідства, за словами юристів, підтверджують лише розробку та надання ПЗ для анонімізації транзакцій. Така діяльність не суперечить нормам FinCEN та Закону про банківську таємницю. 

“Постачальник анонімізуючого програмного забезпечення не є відправником грошей. Правила виключають з визначення осіб, які надають лише послуги доставки, зв’язку або доступу до мережі, використовувані для передачі коштів”, — говориться в посібнику відомства 2019 року, на який посилається Coin Center.

Сторона обвинувачення твердить, що співзасновники Tornado Cash оплачували послуги веб-хостингу, підтримували репозиторій на Github та до травня 2020 року мали повний контроль над смарт-контрактами платформи. 

Проте і ці дії не суперечать нормам FinCEN, оскільки не представляють соб ою неліцензований переказ грошей, підкреслили правозахисники.

В Coin Center відзначили, що прецедент з криптоміксером може криміналізувати публікацію програмного коду взагалі. 

В серпні 2022 року OFAC включило до санкційного списку сайт Tornado Cash, за допомогою якого, за даними відомства, зловмисники відмивали криптовалюту на суму понад $7 млрд. Понад $455 млн з них пов’язані з діяльністю північнокорейської хакерської групи Lazarus Group.

12 серпня влада Нідерландів арештувала розробника Олексія Перцева з підозрою у причетності до відмивання коштів та прихованні злочинних фінансових потоків. Пізніше суд змінив запобіжний захід на домашній арешт.

Нагадаємо, влітку 2023 року суд відхилив клопотання Coinbase та групи інвесторів про зняття санкцій з Tornado Cash. Позивачі наголошували на перевищенні повноважень з боку влади.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *