Спрощена дорожня карта Ethereum зосереджена на масштабуванні BLOB-об’єктів і підвищенні продуктивності L1. Про це розповів співвиконавчий директор Ethereum Foundation Томаш Станчак.
yes, mostly this based on loads of convos
other things are secondary mostly (not because less important but should naturally happen as the result of the above – existing culture and values in Ethereum are massively value generating)@rudolf6_ is the roadmap czar
secondary… https://t.co/tQpeC56UME
— Tomasz K. Stańczak (@tkstanczak) April 13, 2025
Він підкреслив, що мережа продовжить випуск токенів на першому рівні, підтримає розвиток реальних активів (RWA) і стейблкоїнів, а також посилить комунікацію і безпеку мережі.
Серед довгострокових цілей:
- інтеграція ШІ-агентів;
- впровадження автономних машин;
- забезпечення приватності взаємодій між людьми;
- створення системи з відкритим вихідним кодом.
Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін висловився про стратегію у відповідь на критику. Він натякнув, що оновлення тепер можуть відбуватися швидше завдяки готовності розробників прискорити темпи впровадження хардфорків.
"most prefer to dance kumbaya" is vibes, not reality.
From where I'm standing, there's basically universal agreement among researchers that gas limit increase features are top priority for glamsterdam.@adietrichs and others in ER have this as their primary focus: delayed…
— vitalik.eth (@VitalikButerin) April 13, 2025
Бутерін також згадав прийдешні апгрейди — Pectra і Glamsterdam. Останній застосує пріоритетні зміни, такі як збільшення ліміту газу.
За словами Бутерина, якщо робота завершиться раніше, оновлення впровадять ще до формального запуску Glamsterdam.
Нагадаємо, у лютому розробники Ethereum обговорили прискорення хардфорків мережі. Однак пізніше апгрейд Pectra перенесли на 7 травня.