У Coinbase розкритикували владу США за маніпулювання фактами про криптовалюти

У Coinbase розкритикували владу США за маніпулювання фактами про криптовалюти - INFBusiness

Головний юрист криптобіржі Coinbase Пол Гревал негативно висловився на адресу Рахункової палати США (GAO) через звіт про використання криптовалют для ухилення від санкцій.

За словами Гревала, GAO провела “нуль порівняльного аналізу для того, щоб дорікати галузі, яка витрачає мільйони і мільйони на дотримання законодавства”.

16 січня палата випустила звіт про ефективність економічних санкцій і вплив на них цифрових активів. Згідно з документом, США вже зіткнулися з кількома випадками обходу обмежень за допомогою криптовалют.

“Цифрові активи, як-от біткоїн та інші віртуальні валюти, створюють ризики для реалізації та забезпечення дотримання санкцій США, але кілька чинників частково пом’якшують ці ризики. Ключовою особливістю цифрових активів є можливість користувачів швидко передавати кошти через кордони країн”, – йдеться в дослідженні.

Серед основних факторів ризику криптовалют у GAO виокремили кілька пунктів:

  • цифрові активи забезпечують користувачам певну анонімність, яку можна використовувати для приховування фінансових транзакцій;
  • учасники крипторинку можуть скористатися відмінностями між правовими системами та вимогами до фінансової звітності в різних юрисдикціях, щоб уникнути наслідків незаконної фінансової діяльності;
  • суб’єкти, які потрапили під санкції, можуть використовувати кіберзлочинність для отримання доходу, наприклад, шляхом крадіжки цифрових активів.

При цьому, як зауважив Гревал, у самому звіті міститься “визнання того, що цифрові активи є відносно поганим способом обходу санкції”.

У документі зазначено, що децентралізований характер криптовалют і публічний реєстр можуть дати змогу “агентствам і аналітичним фірмам США відстежувати транзакції і потенційно виявляти неправомірних учасників”.

Крім того, GAO визнає обмежене використання подібних активів як платіжного засобу. У звіті також наголошується, що впровадження глобальних стандартів може підвищити дотримання правил боротьби з відмиванням грошей (AML).

Незважаючи на ці факти, сенаторка США Елізабет Воррен використовувала цей звіт для очорнення індустрії.

“Дослідження GAO підтверджує, що країни-ізгої використовують криптовалюту, щоб ухилятися від санкцій і підривати нашу національну безпеку”, – написала вона.

Користувачі X вказали Воррен, що в статті наводиться тільки один приклад обходу фінансових обмежень за допомогою цифрових активів від квітня 2023 року, імовірно, китайськими громадянами.

Раніше п’ять сенаторів підтримали запропонований Воррен законопроєкт, який передбачає введення KYC-процедур для “гаманців, майнерів, валідаторів та інших учасників мережі”. За словами авторів документа, він націлений на запобігання незаконному використанню криптоактивів для торгівлі наркотиками, ухилення від санкцій і фінансування тероризму.

Нагадаємо, у грудні 2023 року емітент стейблкоїна USDT – Tether – заблокував 161 адресу із санкційного списку OFAC. Із них 150 виявилися порожніми.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *