Євросоюз у рамках 14 пакету санкцій проти РФ заборонив транзакції з банками і криптовалютними сервісами з третіх країн, які сприяють угодам із російським оборонно-промисловим комплексом.
У пресрелізі Рада ЄС пояснює, що під обмеження підпадають будь-які угоди з РФ, що стосуються товарів і технологій подвійного призначення, чутливих і бойових товарів, вогнепальної зброї та боєприпасів.
Також європейським компаніям та їхнім підрозділам у третіх країнах заборонено роботу з СПФС (аналог SWIFT від Банку Росії) і організаціями, що використовують її.
Крім цього новий пакет передбачає:
- заборону реекспорту російського скрапленого природного газу через європейські порти;
- заборону імпорту гелію з РФ і експорт у РФ товарів, що зміцнюють її промисловий потенціал, включно з рідкоземельними металами, пластмасами, землерийними машинами та електрообладнанням;
- заборона на в’їзд вантажівкам операторів, що належать росіянам більш ніж на 25%;
- заборона приватних авіаперельотів для російських фізосіб, компаній і відомств;
- заборона європейським політичним партіям і ЗМІ отримувати фінансування з РФ;
- обмеження доступу на території ЄС до трьох російських ЗМІ — «РИА Новости», «Известіям» і «Російської газеті»;
- персональні санкції щодо 116 фізичних і юридичних осіб.
Обмеження набувають чинності 25 червня.
Нагадаємо, у квітні 2022 року ЄС заборонив криптокомпаніям надавати пов’язані з цифровими активами послуги резидентам РФ, депозити яких перевищують суму €10 000.
Пізніше Європарламент повністю виключив можливість обслуговування їхніх криптовалютних гаманців на території єврозони і володіння будь-яким обсягом таких активів.
Також ЄС разом зі США ввів санкції проти низки російських банків, фактично заборонивши перекази з випущених ними карт.
У грудні 2023 року Євросоюз заборонив росіянам володіти, контролювати або займати будь-які посади в органах управління компаній, що надають криптовалютні послуги.
У березні 2024 року ЄС схвалив кримінальні терміни за обхід санкцій за допомогою криптовалют.