Сенаторка США Синтія Ламміс винесла на голосування Конгресу «Закон про біткоїн 2024 року», що передбачає створення стратегічного резерву першої криптовалюти в країні.
«[Пропонується] створити стратегічний резерв біткоїна та інші програми для забезпечення прозорого управління біткоїн-активами федерального уряду, компенсації витрат завдяки використанню певних ресурсів Федеральної резервної системи (ФРС) та інших цілей», — ідеться в документі.
Згідно з ініціативою, мета створення резерву — «генерація, зберігання та управління закритими ключами, пов’язаними з державними біткойн-активами».
Законопроєкт передбачає купівлю 1 млн BTC (не більше 200 000 BTC на рік протягом п’яти років). Для цих цілей використовують золоті запаси ФРС.
Термін зберігання цифрових активів становитиме щонайменше 20 років, проте в документі передбачено винятки. Відповідальність за збереження і моніторинг криптовалюти покладуть на так званого «секретаря». Він також зобов’язаний створити систему доказу резервів.
«Секретар має забезпечити географічний розподіл об’єктів [резерву] на всій території Сполучених Штатів, щоб звести до мінімуму ризик одночасної компрометації та підвищити стійкість», — ідеться в законопроєкті.
Крім того, після закінчення мінімального періоду утримання секретар не повинен рекомендувати продаж понад 10% активів із резерву протягом дворічного періоду.
Законопроєкт також вводить кілька термінів, включно з «аірдропом», «програмою купівлі біткоїнів», «холодним зберіганням» і «форком». Практично всі з них відповідають усталеним формулюванням. Однак у місцях, де необхідно застосувати більш масштабне слово «криптовалюта», використовується просто «біткоїн».
Наприклад, аірдроп означає «безоплатний розподіл цифрових активів серед власників біткоїна масштабним, справедливим і недискреційним чином».
Раніше глава Galaxy Digital Майк Новограц спрогнозував курс цифрового золота по $500 000 у разі створення стратегічного резерву в США. Однак він побоюється, що його появі завадить боротьба між гілками влади.
Нагадаємо, засновник MicroStrategy Майкл Сейлор назвав біткоїн-резерв — «найкращою угодою XXI століття».