ЗМІ повідомили про можливу втечу організаторів JPEX – ForkLog UA

ЗМІ повідомили про можливу втечу організаторів JPEX - ForkLog UA - INFBusiness

Співзасновники та головні керівники гонконзької біржі JPEX, яка зазнала краху, імовірно, вдалися до втечі, поліція поки затримала тільки 11 підозрюваних. Про це повідомляє South China Morning Post.

Серед узятих під варту: колишній адвокат і криптоінфлюенсер Джозеф Лам Чок, а також YouTube-блогери Чан Вінг-Єй і Чу Ка-фай.

Лам Чок провів пресконференцію, на якій постарався дистанціюватися від JPEX. Він заявив, що давно не бере участі в комерційній діяльності компанії та не орендує у неї офіс.

Станом на 23 вересня поліція отримала вже 2265 скарг від потерпілих, а сумарний збиток перевищив $178 млн.

Влада також заарештувала корпоративного секретаря служби технічної підтримки криптобіржі Цанг Чо-шуна. Незадовго до краху організацію перейменували з JPEX Technical Support Company на Web 3.0 Technical Support.

Правоохоронці затримали ще двох співробітників техвідділу — Джейсона Чан Хіу-хо і Тан Лап-шуна.

Слідство допитало актора і співака Джуліана Чунг Чілама, акторку Жаклін Чнг Се Мін і телеведучого Клемента Чан Тінг-бонга. Усі троє були амбасадорами JPEX.

За даними джерел видання, генеральним директором JPEX значиться якийсь Квок Холун, але він може бути підставною особою. Поліція оголосила його в розшук.

Влада Гонконгу, ймовірно, звернулася по допомогу до Інтерполу після виявлення підозрілих переказів з біржі, додали інсайдери.

Крім того, австралійський підрозділ JPEX подав заяву місцевому регулятору про добровільне призупинення ліцензії постачальника криптопослуг.

25 вересня на тлі ситуації з біржею Комісія з цінних паперів і ф’ючерсів Гонконгу (SFC) пообіцяла активізувати зусилля по боротьбі з неліцензованими торговими платформами в юрисдикції.

Відомство випустить перелік усіх легальних і перевірених компаній, а також складе список «підозрілих» організацій.

Директор із правозастосування SFC Крістофер Вілсон пояснив, що через «ухильну» поведінку JPEX і незадовільні відповіді на запити даних на біржу звернули увагу ще 2022 року.

Згідно із заявою Комісії, ситуація з платформою, що звалилася, «підкреслює ризики, пов’язані з нерегульованими компаніями, і необхідність належного нагляду для підтримки довіри ринку».

Раніше влада Гонконгу обмежила локальний доступ до сайту і застосунку JPEX. У відповідь її представники заявили, що уряд «необґрунтовано» блокує діяльність, і закликали клієнтів використовувати VPN-сервіси.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *