(Фото:(Фото:REUTERS/Ammar Awad))” />
Стрімкішому сповільненню інфляції завадять наслідки підриву Каховської ГЕС (Фото:(Фото:REUTERS/Ammar Awad))
Споживча інфляція у 2023 році сповільниться до 10,6%, а базова — нижче 9%.
Про це йдеться у липневому Інфляційному звіті НБУ.
Українська економіка цьогоріч може зрости на більш ніж 5% — прогноз ICU
Зазначається, що ц ьому значною мірою посприяють заходи НБУ із забезпечення стійкості валютного ринку, а також фіксація основних тарифів на житлово-комунальні послуги. Вагомий вплив матиме й загальне зниження світових цін.
Натомість стрімкішому сповільненню інфляції завадять наслідки підриву Каховської ГЕС, що, зокрема, негативно позначиться на врожаях окремих овочів і фруктів. Крім того, на споживчі ціни вплине й повернення довоєнного рівня оподаткування пального.
Інфляція продовжить сповільнюватися в наступні роки. Після зниження безпекових ризиків очікується налагодження ефективніших логістичних маршрутів та відновлення виробничих потужностей. Це сприятиме зменшенню витрат бізнесу та зростанню пропозиції товарів, зокрема продовольства.
У результаті споживча інфляція у 2024 році знизиться до 8,5%, а базова — до 7%. Збереження порівняно жорстких монетарних умов наблизить інфляцію до верхньої межі цільового діапазону НБУ 5% ± 1 в. п. у 2025 році, водночас базова інфляція знизиться до близько 3%.
У післявоєнний період основний внесок у загальну інфляцію матиме коригування адміністративних цін та тарифів, яке, однак, буде поетапним та супроводжуватиметься розширенням соціальної підтримки населення.
Раніше повідомлялося, що Національний банк суттєво поліпшив макроекономічний прогноз на 2023 рік — переглянув очікування щодо рівня інфляції та зростання ВВП.
Источник
Rate this item:1.00 2.00 3.00 4.00 5.00 Submit Rating
No votes yet.
Please wait...