Підвищення пенсій в 2024 році: стало відомо, на скільки зростуть виплати

Підвищення пенсії в 2024 році (Фото:НБУ / Flickr)

Підвищення пенсії в 2024 році (Фото:НБУ / Flickr)

В 2024 році уряд планує провести індексацію пенсій і збереже субсидії для малозабезпечених сімей.

Читайте також: Пенсії: чи заплановані підвищення і які будуть зміни восени 2023 року

Про це розповів народний депутат Олександр Качура.

В 2024 році пенсії можуть проіндексувати на 16%

Законодавство дозволяє не індексувати пенсії під час війни, але уряд України зміг провести індексацію цього року і продовжуватиме це робити наступного. Крім того, для малозабезпечених українців будуть збережені субсидії.

«Зараз середня пенсія по Україні становить близько 5311 грн. Наступного року має додатися ще 16%. Зрозуміло, що зараз дуже потужні інфляційні процеси, триває війна, і ми не знаємо, що буде з економікою навесні наступного року. Але держава повинна знаходити можливість виконувати свої зобов’язання перед людьми та підтримувати на рівні, передбаченому законом», — зазначив Олександр Качура.

Також, за словами нардепа, в Україні необхідно змінювати підхід до нарахування пенсій.

«Ми повинні змінювати підхід і маємо підтягнути пенсію до реального прожиткового мінімуму. Зрештою, треба взагалі переглянути процес формування прожиткового мінімуму, бо при прожитковому мінімумі 9435 грн, пенсія не відповідає реальним потребам. Проте держава виконує ті зобов’язання, які є зараз», — додав Качура.

Читайте також: Індексація пенсій в 2024 році — що відомо на сьогодні

Індексація пенсій-2024: уряд планує, але спочатку треба пережити зиму

За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, індексацію в 2024 році планують провести попри те, що відповідно до закону під час воєнного стану це робити не обов’язково.

«Цього року ми її зробили. Наступного року намагатимемося також, але складно сказати, що чекатиме нас на початку весни після ще однієї складної зими. Тому поки що плануємо, а життя покаже», — наголосила очільниця міністерства.

Розмір підвищення пенсій залежить від того, як змінюється прожитковий мінімум, а також від стажу, віку пенсіонера та інших чинників.

Наразі складно прогнозувати, що буде з пенсійними виплатами наступного року. Це залежить і від ситуації на фронті, і від того, що буде з країною та економікою в цілому. Також на майбутню індексацію можуть вплинути умов від МВФ про необхідність заморозити підвищення соціальних видатків.

Читайте також: Пенсії під час воєнного стану: що змінилося і на які зміни ще очікувати

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *