Наразі регулятор розпочинає консультації з Кабінетом Міністрів та всіма зацікавленими сторонами задля напрацювання справедливого соціального рішення, яке зможе забезпечити додаткові фінансові ресурси з Державного бюджету або інші компенсаторні механізми для покриття витрат водоканалів.
Нагадаємо, що в грудні 2022 року НКРЕКП вже відміняла своє рішення про підвищення тарифів на воду.
Читайте також: Тарифи на воду: чи планується підвищення з 1 липня
На скільки мали зрости ціни у Києві та інших містах
НКРЕКП підняв тарифи для 34 підприємств, зокрема серед них був і Київводоканал. У столиці тариф на воду мав збільшитися на 10,75 грн (з ПДВ). Вартість одного кубометра води для киян з 1 липня загалом могла коштувати 41,136 грн/м³.
Для мешканців Одеси вартість води мала зрости з 35,15 до 44,86 грн/м³, у Вінниці – з 25,62 до 47,75 грн/м³, у Дніпрі – з 31,36 до 38,79 грн/м³, в Ужгороді – до 54,57 грн/м³.
Витрати середньостатистичної сім’ї із трьох осіб, які протягом місяця споживають у середньому 6,5 м³ холодної води, могли зрости на 69,88 грн на місяць.
Водночас, не планувалося зміни тарифів за воду для мешканців прифронтових областей — Херсонської, Миколаївської та Харківської.
Читайте також: Комунальні послуги: які тарифи зростуть в Україні з 1 липня
Чим пояснювали підвищення тарифів на воду
У червні водоканали закликали НКРЕКП підвищити тарифи на воду задля стабільного надання послуг та дотримання всіх технологічних процесів. Зокрема, збитки водопровідної галузі у 2022 році становили 4,4 млрд грн. З початку цього року — вже 3,4 млрд грн.
Встановлення нових цін на електроенергію для ринку стало однією з головних причин зростання вартості послуг на водопостачання та водовідведення.
Інша причина підвищення тарифів — подорожчання реагентів, які водоканали змушені зараз купувати за кордоном.
Читайте також: Зростання тарифів. Що відомо про підвищення ціни на воду та газ з 1 червня