Запустили першу нитку водопроводу, збудованого після підриву Каховської ГЕС

Запустили першу нитку водопроводу, збудованого після підриву Каховської ГЕС

Запустили першу нитку водопроводу, збудованого після підриву Каховської ГЕС - INFBusiness

Фото: facebook.com/Ministry.for.restoration

21 серпня в Україні запустили першу нитку магістрального водопроводу на ділянці Інгулець – Кряжево. Його почали зводити вже на третій день після теракту на Каховській ГЕС. Як очікується, водопровід забезпечить водою чверть населення Кривого Рогу. Про це повідомила пресслужба Міністерства відновлення.

-Ланка “Інгульець – Кряжево” складається з чотирьох ниток. Запуск решти трьох має відбутися на початку осені. Загалом проект магістрального водопроводу складається із трьох ділянок загальною довжиною майже 150 км. Попереду – запуск ще двох ділянок “Марганець – Нікополь – Покров” (довжина 40,9 км) та “Запоріжжя – Томаківка – Марганець” (76,7 км), – розповіли у міністерстві.

Для запуску першої ланки вода з річки Інгулець подається насосною станцією у підземний трубопровід. Далі вода по відкритому каналу потрапляє до Південного водосховища та подається мешканцям Кривого Рогу. Цей процес триватиме до 10 днів.

Для прозорості будівництва на кожній ділянці залучено інженерів-консультантів та незалежного технагляду. Роботи на будівництві водопроводу продовжуються безперервно та цілодобово. Наразі через російський теракт на Каховській ГЕС перебої з водопостачанням мають близько мільйона українців. У деяких населених пунктах воду підвозять цистернами, а питну воду люди купують у пляшках.

У ніч із 5 на 6 червня російські війська підірвали на Херсонщині Каховську ГЕС. В результаті Херсонська та Миколаївська області виявилися затопленими. У постраждалих регіонах влада оголосила евакуацію людей, незважаючи на обстріли, які ворог вів з лівого берега Дніпра. Раніше вчені НАН констатували, що Каховського водосховища більше не існує, а Україна зазнала багатомільйонних збитків.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *