БЕБ звернулося до Кабміну за додатковим фінансуванням

БЕБ звернулося до Кабміну за додатковим фінансуванням - INFBusiness

Керівництво Бюро економічної безпеки ще на початку червня запросило в уряду додаткове фінансування на 2023 рік. Причина – гостра нестача коштів, через що в БЕБ уже почалися затримки у виплатах зарплат та відпустки за свій рахунок. Про це йдеться у редакційній статті Forbes.

У Forbes Ukraine є спільнота в LinkedIn. Там ми пишемо практичні кейси компаній, розповідаємо про інноваційну економіку та публікуємо поради з особистого розвитку і управління командою. Жодних новин. Приєднуйтесь за цим посиланням

Ключові факти

  • У зверненні бюро до уряду, надісланому на початку червня, йдеться про внесення змін до держбюджету на 2023 рік у частині збільшення видатків для БЕБ у сумі 948,1 млн грн за бюджетною програмою «Керівництво та управління у сфері економічної безпеки».
  • Станом на середину серпня Бюро економічної безпеки майже витратило увесь річний бюджет, повідомили три співрозмовники Forbes серед членів парламентської ТСК по БЕБ та в уряді. «Грошей вистачить до вересня або середини жовтня», – зазначає голова Ради громадського контролю при бюро Тарас Котов.
  • БЕБ вже почало відправляти співробітників у відпустки за власний рахунок та запроваджувати неповний робочий день. Дефіцит ресурсу для оплати праці на 2023-й становить 381 млн грн, йдеться в документі. Станом на 1 травня заборгованість по зарплатах в органі – 9,4 млн грн. «Подальше наближення коштів унеможливило виплату заробітної плати працівникам у четвертому кварталі 2023 року», – зазначається у листі.
  • Загалом, заявило керівництво БЕБ у зверненні, поточний річний бюджет покриває лише 20% від потреби (за умови повного комплектування). Тому менеджмент органу виступив з проханням до уряду збільшити фінансування на 948,1 млн грн. Рада громконтролю підтримала це звернення, додає Котов. 
  • Одна з причин дефіциту, що виник – у розширенні штату, на що керівництво бюро пішло, попри воєнний стан. «Зараз йдуть конкурси на 200 посад, це вибиває бюро за межі бюджету», – пояснює Котов.
  • Котов стверджує, що через брак коштів керівництво БЕБ не могло провести навіть переатестацію кадрів. «У випадку звільнень теж потрібно робити виплати. Грошей на це немає», – зазначає він.

Контекст

11 серпня стало відомо, що виконувач обов’язків директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров та його заступник Віталій Гагач подали у відставку. Новим тимчасовим керівником буде інший заступник директора Андрій Пащук. 

У квітні Кабінет Міністрів звільнив з посади директора Бюро економічної безпеки Вадима Мельника. Він керував бюро з моменту запуску восени 2019 року. Едуард Федоров, який очолив БЕБ після нього, був заступником Мельника. З 2021-го по 2022 роки він обіймав посади заступника начальника відділу Київської митниці Державної митної служби, т.в.о. начальника відділу Київської митниці. У 2022–2023 роках був начальником управління СБУ в Сумській області.

Перезавантаження бюро стало однією з умов програми розширеного фінансування МВФ. У меморандумі з фондом ідеться про внесення змін у чинний закон, який регулює діяльність БЕБ. Ключова мета – розробити прозорі критерії відбору персоналу та керівництва бюро. Також у документі зазначено, що БЕБ повинно підпорядковуватися Мінфіну, а не безпосередньо уряду, як зараз.

Раніше нардеп Данило Гетманцев озвучував очікування, що роботу БЕБ повністю перезавантажать до кінця цього року.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *