Чому зростає курс біткоїна та як це пов’язано з рішенням SEC

Чому зростає курс біткоїна та як це пов'язано з рішенням SEC - INFBusiness

Крипторинок очікує на нову еру: після 10 років відмов американський регулятор дозволив торгівлю на класичних біржах фондами, що інвестують у крипту. Тільки очікування цієї події штовхало курс Bitcoin угору останні місяці. На початку 2024-го він побив дворічні рекорди. Чому Bitcoin знову зростає?

Курс Bitcoin 11 січня досягнув масксимуму за два роки, перевищивши протягом торгового дня відмітку у $49 000. Вже наступного дня котирування впали до $44 000, однак загальний тренд — здорожчення найпоплярнішої криптовалюти очевидний. Рік тому Bitcoin коштував втричі менше – близько $16 600. 2023-й завершився на рівні у $42 000.

В чому причина зростання? Перш за все – ринок чекав (і дочекався) рішення Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) дозволити запуск біржових фондів (ETF), що інвестують безпосередньо у Bitcoin. Це значно розширить можливості інвесторів працювати з Bitcoin. Фонди BlackRock, Invesco, Fidelity та інші вже розпочали торги цими активами: у перший день після рішення SEC обсяг торгів сягнув $4,6 млрд.

Ця знакова для крипторинку подія може означати початок нового «високого сезону» Bitcoin, не виключають опитані Forbes топмегнеджери українських криптокомпаній. Втім, є й інші фактори, які повертають крипторинок до зростання, вказують опитані Forbes топменеджери чотирьох українських криптопроєктів.

Чи значить це, що криптовалютний бізнес відновлює позиції після року банкрутств та скандалів і як це вплине на криптоіндустрію в Україні?

Що штовхає Bitcoin угору

Рішення SEC стало одним з головних драйверів росту біткоїну в останні місяці, упевнені засновник криптопроєкту Allbridge Андрій Великий, гендиректор Peanut.trade Олександр Момот та засновник біржі Kuna Михайло Чобанян.

Як це вплине на ринок? За рахунок виходу великих компаній (фондів, банків тощо), такі інструменти можуть знизити волатильність. «Розліт» ціни буде меншим, оскільки великі інституційні гравці інвестуватимуть обережніше, вважає Момот. «Ринок не змінюватиметься у 20 разів за два роки, планувати роботу буде простіше», – каже він.  

Курс Bitcoin

Зростання курсу Bitcoin у 2023 році. Джерело: CoinGecko

Інший фактор, що налаштовував крипторинок на зростання курсу Bitcoin – це Halving. Приблизно раз на чотири роки у мережі біткоїн відбувається зменшення винагороди за видобуток (або майнінг) кожного нового блоку криптовалюти. Наступний — очікується у квітні 2024-го. Такий механізм спрацьовує кожні 210 000 видобутих блоків.

Зараз винагорода за блок становить 6,25 біткоїна. Після «халвінгу» вона зменшиться до 3,12. Відтак цінність активу подвоїться, каже засновник компанії Geo Pay і радник міністра цифрової трансформації Максим Дем’янюк. 

Гравці ринку вже звикли, що перед халвінгом ціна зростає тож цикли зростання та падіння курсу біткоїна значною мірою формуються саме навколо цієї події, додає Момот з Peanut.trade.

Що далі? Кількість нових криптопроєктів, зростання курсу та активність інвесторів може свідчити про те, що ринок криптовалют знову переходить у період росту (Bull Market), припускає Момот.

Втім прогнозувати курс крипптовалют вкрай складно, констатує Великий з Allbridge. «Зараз я навіть для себе не можу ухвалити рішення, чи купувати біткоїн, – каже він . – Мені здається, що за останні місяці ціну настільки розігнали, що треба чекати на корекцію. Але я не знаю, чи вона буде».

А що в Україні 

Як події на глобальному крипторинку впливають на український бізнес? Після березня 2023-го крипторинку в Україні фактично немає, каже Чобанян з Kuna.  

Чому? Намагаючись боротись з незаконним гральним бізнесом Нацбанк суттєво посилив вимоги до банків та платіжних систем. Тепер криптобіржі не можуть відкривати рахунки в банках та користуватись банківським еквайрингом. «Цілили в гемблінг, а влучили в крипту, адже вона використовувалась як платіжний канал», – нагадує Момот з Peanut.trade.

Тож криптоіндустрію в Україні бентежать інакші проблеми, ніж зростання курсу Bitcoin у світі, говорять Великий з Allbridge і Момот з Peanut.trade. Регулювання – чи не найважливіша річ. Закон про віртуальні активи так і не запрацював. Яким чином крипта буде легалізована в Україні залежить від рішення Верховної Ради. Вона може ухвалити законопроєкт №10225, розроблений Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), чи альтернативу від Мінцифри. У варіанті НКЦПФР передбачена ставка податку для криптовалюти у 18%. Мінцифри закладає спочатку 5% та поступове зростання до 18%.

Тим часом Україна вже втратила сотні криптостартапів, що поїхали у інші країни, розповідає Момот. Причина – не лише у війні, а у невизначеності правил регулювання та можливому тиску правоохоронних органів, вважає він.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *