Як блокада кордону з Польщею шкодить експорту в ЄС – Тарас Качка

Як блокада кордону з Польщею шкодить експорту в ЄС - Тарас Качка - INFBusiness

Про головні досягнення у торговій політиці України у 2023-му та головні пріоритети і виклики у 2024-му. Головне з виступу заступника міністра економіки, торгового представника України Тараса Качки на Саміті експортерів Forbes «Made in Ukraine».

🎂 День народження у нас — подарунки вам. Forbes Ukraine чотири роки, тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом FORBES4 до 31 березня. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Чого вже досягла Україна

Весь минулий рік ми боролись за саму можливість фізичного експорту. Найбільша увага була зосереджена не на тому, скільки ми заробляємо, а скільки експортуємо в тоннах. Головне досягнення минулого року – у нас з’явилась можливість експортувати великі обсяги морем не лише зернових, а й інших сировинних товарів.

Ми вже вийшли на довоєнні показники перевалки через порти. Наступний крок – відновлення контейнерних перевезень морем. Це найбільш ефективний логістичний маршрут для продукції з доданою вартістю. Зараз логістика такої продукції зосереджена на автомобільному та залізничному транспорті. 

«Доводиться дуже сильно бігти, щоб залишатися на тому ж місці». Торгпред України Тарас Качка про головні виклики та пріоритети експортної політики у 2024-му /Фото 1

Україна працює над відновлення контейнерних перевезень морем – Качка

Про польскі протести

На початку повномасштабного вторгнення Євросоюз, Велика Британія, Канада, США скасовували мита, квоти для української продукції. Це продемонстурвало, що наші стратегічні партнери вірять в нас.

Зараз період, коли наші партнери роблять коригування. Це дуже яскраво помітно на нашому кордоні з Польщею: коли велика інфраструктура, яка дозволяє ефективно працювати, не використовується через дюжину вже втомлених протестувальників – постапокаліптична картина, як певні соціальні та політичні речі можуть заблокувати торгівлю.

Тож виникає запитання: чи справді стратегічна довіра ЄС до нас в торгівельній площині буде такою ж стабільною і міцною? Ми впевнені, що так. Але щоб зняти сумніви, доводиться докладати багато зусиль для збереження того рівня ж доступу на ринки країн ЄС – дуже сильно бігти, щоб залишатися на тому ж місці.

Тому головний пріоритет для нас зараз – це зберегти максимальну відкритість у відносинах з ЄС.

Getty Images

Getty Images

Про головний виклик 2024-го

Ми дуже раді, що безмитний режим з ЄС буде продовжений ще на рік. За цей час ми розраховуємо оновити тарифну частину Угоди про асоціацію, щоб ще сильніше зменшити або, взагалі, усунути будь-які тарифні обмеження з Європейським союзом. Те саме стосується Великої Британії. Нам потрібно думати про партнерство на 100 років наперед.

Але для нас це виклик. Поки ми не вступили до Європейського союзу, а перебуваємо у стані ведення переговорів, наша торговельна політика не є такою самостійною, як би ми хотіли, але водночас ми ще не можемо користуватися перевагами, які надає членство. Тому ми працюємо, щоб у цей перехідний період налагодити торгівлю з багатьма нашими торговими партнерами. Наприклад, з Японією.

Для цього ми повинні сильно вкладатися в урядову підтримку комерційної дипломатії в межах виставок. Поки що цьому заважають валютні обмеження від Нацбанку, але ми працюємо над їх зняттям. Головне завдання для уряду – створити такий рівень довіри на ринках, де працює український бізнес, щоб їхня експансія чи поява не викликала роздратування.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *