Голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов заявив мету пройти опалювальний сезон, не імпортуючи газ. Зниження споживання через зруйновану промисловість сприятиме цьому, виробництво електрики з газу – заважатиме. Що буде, якщо Україні не вистачить на зиму запасів газу у підземці?
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Повномасштабна війна зруйнувала значну частину промисловості, тому попит на газ в Україні, за оцінкою Міненерго, знизився принаймні на третину. До великої війни річне споживання було на рівні 30 млрд кубів, у 2022 році — близько 21-22 млрд кубів на рік, каже Володимир Омельченко, директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова.
Цьогоріч споживання газу починає збільшуватись, свідчить презентація керівника «Нафтогаза» Олексія Чернишова для народних депутатів. Зростання у другому кварталі – плюс 13% порівняно з минулим роком, у липні – на 46% більше. «Зросло використання газу для виробництва електрики», – пояснив він.
Теплові електростанції і ТЕЦ цьогоріч використають 2,4 млрд кубів газу, очікує Чернишов. Насправді, потрібно у півтора рази більше, 3,8 млрд кубів газу, каже Forbes топменеджер державної енергетичної компанії на умовах анонімності через чутливість питання.
В уряді врахували потреби газу на виробництво електрики, запевнив заступник міністра енергетики Юрій Власенко на енергетичному комітеті ВРУ 4 серпня. Результат – мета накопичити у підземних газових сховищах 14,7 млрд кубів газу. «Нам достатньо навіть менше», – переконує Чернишов. Він ще з весни каже, що Україна зможе пройти опалювальний сезон без імпорту.
Наприкінці серпня у сховищах вже понад 13 млрд кубів газу або майже 90% плану, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час поїздки до Львівської області. Є нюанс: не весь накопичений у сховищах газ належить «Нафтогазу».
Частина накопичень належить приватним видобувникам, частина – трейдерам, які тримають ресурс у режимі митного складу, визнав Власенко з Міненерго. Співвідношення «Нафтогаз» не розкриває, посилаючись на безпекові ризики.